| IoNuTzZz1997 a întrebat:

Heii TPU, urmeaza ca in perioada urmatoare eu si prietena mea sa facem sex pentru prima data (avem amandoi aproape 18 ani si suntem virgini). Problema este ca, am o temere in legatura cu performanta mea sexuala. stiu ca baietii se excita foarte foarte repede pe langa fete si stiu ca prima partida o sa fie un esec deoarece o sa ejaculez foarte repede. O sa dobandesc experienta pe parcursul a mai multor partide? adica o sa devin din ce in ce mai rezistent? Chestia e ca nu vreau sa imi dezamagesc prietena.

Aceasta temere mi-a intrat in minte atunci cand am vazut ca, cand eu si prietena mea ne sarutam mai pasional si ne atingem peste tot cu mainile si ne mai pupam in unele zone mai sensibile ma excit foarte foarte repede si ince sa ma ud.

Va rog raspunsuri serioase, chiar ma deranjeaza aces lucru.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prietena ta trebuie sa inteleaga/sa fie constienta ca in aceasta faza a relatiei excitatia este inevitabila, extrem de intensa si necontrolabila. Controlul ejacularii devine posibil dupa mult timp, doar dupa dobandirea unei experiente ce se obtine in urma unei activitati sexuale intense si mai ales constante.Pentru a-ti satisface catusi de cat partenera sa va asigurati ca aveti la dispozitie locul adecvat si timpul necesar desfasurarii/practicarii sexului in mai multe reprize. Succes. succesive.

| neutrino a răspuns:

Dupa mai multe antrenamente vor aparea si rezultatele scontate, experienta isi va spune cuvantul.

| SkyPilot a răspuns:

Acea udatura este lichidul tau preejaculator, un lubrifiant natural. Nimic nu indica o problema de "performanta".
Explica-i prietenei ca fiind virgini amandoi, primul raport va fi foarte probabil un esec. Fie ca tu vei termina prea repede, fie ca ea te va opri datorita durerilor. Incepi prin a te documenta cum se "opereaza" o virgina, sunt anumite lucruri pe care trebuie sa le stii.
Este foarte posibil ca la inceput sa ai probleme de ejaculare precoce. Te speli frumos si mai incerci odata. A doua oara garantat nu va mai fi asa de rapid. Problema se regleaza singura dupa cateva experiente.

| MskDesign a răspuns:

Nu-ti fie frica! Toti trecem prin asa ceva si important este sa va protejati.

| Bogdan6969 a răspuns:

Multa practica iti recomand si tiewinking

| Plesca_Petrica_1980 a răspuns:

Incredere in sine si totul va parcurge minunat nu uita de preludiu e capitolul cheie si inainte de incepere cand ea va sta intinsa pe spate pune gura la vagin si lige putin ( sex oral ) asa o sa fie si mai lubrificatawinking o sa-i placa succes