| mocoloco a întrebat:

Sunt un baiat de 19 ani si inca nu am prietena... Stau cu fete, si cunosc multe, dar majoritatea dintre ele "au cate un lantisor, inel etc. cadou la 1 sapt. si schimba iubitii din 3 in 3 luni" Eu nu caut asa ceva, caut pe cineva care sa puna suflet in relatie, nu in "numerar". Problema e ca nu gasesc. Imi dati un sfat. am standarde prea ridicate?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, nu ai standarde prea ridicate. Dacă nu vrei o prietenă materialistă care știi bine că o să te dezamăgească până la urmă, stai departe de ele. Fii atent la fetele care nu fac parte din această categorie.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa spuneam si eu candva dar ma minteam ca vream doar sex atat, desi fi sincer

| Necunoscut112 a răspuns:

Fetele au standarde prea ridicate, nu tu. Faptul ca ii acorzi persoanei dragi o mica atentie nu tine de materialism, ci de aprecierea persoanei respective. Astfel de mici atentii fac relatia mai speciala. Si daca o fata se vede de 10-15 ori cu cate un baiat, nu inseamna ca acela ii e iubit. Iubitii sunt cei pe care ii iubesti, iar iubirea nu e un sentiment la-ndemana oricui, desi "te iubesc" se foloseste excesiv, chiar si de copii. Persoanele pe care le iubesti intreaga viata le poti numera pe degetele de la o mana.

| aADI a răspuns:

Trebuie să-ți găsești persoana potrivită, nu la toți ne este dat la fel, nu fi stresat, este bine cum ești și bine faci, alege una calumea, nu toate panaramele