| Marian112p a întrebat:

Sunt un baiat de 22 de ani. Am si eu o problema cu relatia. Deci am o relatie cu o fata de 27 de ani. Relatia a durat un an jumatate, locuiam impreuna, dar am avut foarte multe probleme. Eu nu faceam mai nimic in ultimele 8 luni. Nu gaseam de munca, nu ma interesa nimic, nu stiu de ce... si usor usor relatia s-a stricat certuri peste certuri, despartiri peste deapartiri, dar acum de 2 luni m-am schimbat. Fac treaba prin curt, m-a interesat mai tot, dar tot am schimbat locurile de munca. Acum ne-am despartit de 5 zile. Zice ca din cauza problemelor etc. si ca o stresez cu telefoanae sms etc., eu incercand sa ne impacam, dar ma tot refuza zicandu-mi sa o las ca e stresata si nu stie ce sa faca avand in vedere trecutul nostru. Dar eu nu pot trai fara ea, nu pot dormi, am ajuns la psiholog, am anxietate si insomnii
. Anxietatea e din cauza ca orice problema am eu tin in mine tot. De aia am ajus sa o iau razna. Ce sa fac? O fi bine sa nu o mai sun cateva zile, dar daca o pierd de tot? Daca nu va mai vrea nimic... eu nu pot trai fara ea. Era sa am un copil cu ea, dar a avut un avort spontan acum juma de an... ce sa fac? Cum sa fac? Imi zice ca atunci cand e in preajma mea se simte nervoasa si stresata. Noi inca ne mai vedem. Eu simt ca ma iubeste, dar... ea zice ca e sufocata si stresata... Ajutor... va rog.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lasa o in pace nu o m ai stresa cu telefone, cu mesaje, cind are chef sa te vada stie ea unde stai, ca degeaba o tot bați la cap, daca ea s-a saturat de tine ce vrei? Cauta ti servici si tine te de el, si după aceea cind ai o vechime la locul de muncă, si ceva banuți vei gasi si fata potrivită.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta frate, tu iti pierzi timpul cu asa relatii? esti tanar, esti la varsta la care trebuie sa te distrezi, sa strabati cat mai multe cearsafuri nu sa infrunti probleme de atea, urgent incheie relatia

| Jameson a răspuns:

Ea gandeste mai matur ca si tine. Din moment ce ai schimbat locuri de munca ii dai dovada de nehotarare. Totusi ceea ce spui tu aici mi se pare ca si o joaca de copii. E o alegere libera si reciproca de a fi unul cu altul. Omul e liber, daca nu mai vrea intelege si gata. Pune punct. Nu poti obliga pe nimeni sa fie cu tine. Mult succes...

| RAY a răspuns:

Problema sunt banii, nu ai baniii adio love, asa ca du-te mai departe ca dragostea trece prin stomac si fi naibi barbat numai te plange atat ca nu poti fara ea si numai schimba atata locul de munca

| sofisis a răspuns:

Deci, nu o mai stresa si nu o mai sufoca.
Las-o in pace. Accepta despartirea, concentreaza-te pe cariera ta si pe tot ce ai de facut si o sa vina si amorul de la sine.

| Felys a răspuns:

Ea vrea stabilitate si tu nu te califici, e cazul sa o lasi in pace pentru ca in viata nu totul este iubire, mai trebuiesc indeplinite si alte calitati ca sa poata convietui doua persoane de sex opus