| bianca37 a întrebat:

Ma stresez foarte tare din cauza problemelor mele cu parintii.
Nu ma mai inteleg deloc cu mama mea.
Si din cauza asta sunt foarte stresata, ma inteapa inima foarte tare.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu nu te intelegi cu ea sau ea nu se intelege cu tine? Ar fi bine daca am sti si varianta mamei.
Te pune cumva sa dai cu mătura si sa speli farfuriile?

| sierra1 a răspuns:

"sunt foarte stresata, ma inteapa inima foarte tare"

urgent, o vizită la medic!

| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa comunici cu parintii despre asta, sunt sigura ca lucrurile si gravitatea situatiilor va mai cobori cateva trepte daca afla ca te inteapa inima de la problemele din familie.Totusi, retine ca mai sunt multe alte cauze alte acestui simptom, deci sigur e doar stresul de vina? Deoarece eu tind sa cred ca mai sunt alti factori implicati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la Urgențe și zi-le să-ți ia tensiunea și să-ți facă un EKG.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

De ce încerci să influenți prost un om, te simți mai bine cu asta?
Nu recomanda asta nimănui, mai ales persoanele sensibile care îți pot asculta " sfatul"

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Deci, este normal să existe conflicte între copil- părinți în adolescenta.
Încearcă doar să faci cumva " să îi faci pe plac", nu știu, sau nu pune la suflet atât de mult.
Trebuie sa discuți despre aceasta problema cu mama ta, nu este ok sa stai asa, deci trebuie sa mergi la medic.

| GrenadeAgent123 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa il convingi pe tact-u sa se intoarca cu laptele. In al doilea rand mergi naibi la pshiolog