| nicolaszampano99 a întrebat:

Sunt un baiat din clasa a 6-a, si imi place de o fata din clasa a 8-a. Suntem prieteni, dar ne vedem rar. Nu prea vorbim decat pe messenger, dar eu o bag in seama. As vrea sa fiu cu ea. Mentionez ca un coleg care e in clasa mea a fost cu ea 2 luni, dar eu sunt mai mare ca el si aratam aproape la fel, si mi-a zis ca poate am sanse cu ea.

Răspuns Câştigător
| Mondo a răspuns:

Ma de`ndata ce esti cls a 6 si ea a 8... e ok si asa. Dar incearca sa te asiguri ca si ea te placetongue pune`ti o colega/coleg care se intelege mai bine cu ea sa vb cu ea despre tine, si sa puna intrebarea gen "retoric" intelegi?happy si asa afli si tu o chestiehappy si crede`ma daca iti confirma ca te place si ealaughing sincer e deja prea simplu happy te`duci la fata frumos ai spui ca o placi, astepti un raspuns sa vezi daca si ea pe tine happy daca fata spune ca dalaughing deja treaba e gata tongue daca zice ca nu... mai greoi happy si totusi ca sa te asiguri, intre timp happy incearca sa petreci mai mult timp cu ea tongue daca sunteti din aceeasi scoala e bine, dar de indata ce`i a 8. ins ca termina acum happy deci mess`u si tel`u sa-ti fie baza un timp happy apoi cand va intelegeti mai bine, scoate`o prin parc happy mergi cu ea pe la MC happy si sa vezi dupa smug Bft cu fatatongue

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai baiete, conteaza si ce-i in tartita, nu numai ce-i in caruta. Sa fi pirpiriu si firav ca o papadie, o fata se va uita la tine pentru ca stii sa te porti, ai caracter, esti spiritual etc., intr-un cuvant, pentru ca esti om.
Cel mai important, mergi tu si vorbeste cu ea, nu apela la intermediari. Nu-i spune din prima ce vrei, propune-i sa mergeti undeva unde stii ca-i place si ei: strand, parc, cofetarie, film, etc. Daca vine, atunci nu-ti fie teama ca va intra in discutie si aceasta tema: 'sa ne vedem mai des', 'sa mai iesim'... Daca nu vrea sa vina la prima invitatie, nu dispera si nu te da batut, mai incearca si alta data.
Lasa lucrurile sa decurga firesc, daca vine cu tine, dupa cel mult 2-3 iesiri se va schimba statusul vostru.

| ConducereaLumi a răspuns:

Hey big grin fi obtimist incearca cv sa ii atraga atentia si vei reusi da pentru asta trebuie sa va intalniti mai des sau pe mess poti sai dai link-uri (poze, vide-ouri, chiar si jocuri) nostime si asa te-ai bagat in sema big grin (PE MESS)
cand esti cu ea fa niste chesti nostime tongue fetelor le place sa rada asta stie toata lumea deci fa ce ti-am zis si s-ar putea sa ai sansewinking

NOROC!

si app daca merge zi ca sunt un prieten de al tau care ti-a zis sa faci asta... GLUMEAM rolling on the floor paa

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Ti-a zis ca ai sanse cu ea?!laughing
Omule poti face orice numai sa crezi in tine, dai naibi pe toti dobitocii ce iti spun ce poti si ce nu poti face, asa ca ia-ti inima in dinti du-te la ea si invit-o in oras!
Succes si inca o data: un pic de curajhappy!smug
Bafta!

| INSPEKTOR a răspuns:

Probabil ca ai da ai grija ca este mai matura ca si tine, in cel mai rau caz fi precaut sa nu iti bata joc de tine