| anonim_4396 a întrebat:

Sunt prietena buna cu un baiat, aproape in fiecare seara vorbim prin smsuri, vorbim si la scoala

Mai da ceva semne ca ma place(dar nu stiu sigur), mai imi spune ca ma "citeste" si sunt geloasa cand imi vorbeste de alte fete, etc.

Ma inteleg bine cu mai multi baieti din clasa de la el si intr-o zi un coleg de clasa i-a spus unei prietene de-ale mele ca se supara pe baietii din clasa de la el daca ei vorbesc urat de mine si imediat dupa asta i-a spus ca ii place de mine, dar nu stiu eu nu cred, nu sunt sigura.

Cateodata cand vorbim parca simt ca vrea sa imi sublinieze faptul ca suntem doar prieteni

Ce motiv ar avea sa se supere pe prietenii lui din clasa daca ei vorbesc urat de mine?

Si ce motiv ar avea sa nu ma lase sa il pup pe obraz cand ne vedem?

Mentionez ca e un baiat care nu prea se exteriorizeaza, dar nu pot spune ca e timid 100 %, ceva tupeu are si el

Răspuns Câştigător
| Valeria_9444 a răspuns:

1.Daca intr-adevar se supara asta dovedeste ca ii pasa de tine si ce se vorbete despe tine lar atinge si pe el intr-un fel sau altu.
2.a)poate ca nu ii place chestia asta;
b)asta dovedeste ca are ceva sentimente (nu amicale)fata de tine si ii este greu sa suporte chestii de astea; poate si-ar dori mai mult(insa ii este greu sasi exprime sentimentele, se intilneste destul de des).

1 răspuns:
| albastrualb77 a răspuns:

De ce nu vb in particular cu el si sa il intrebi ce vrea de la tine?