| anonim_4396 a întrebat:

Sunt prietena buna cu un baiat, aproape in fiecare seara vorbim prin smsuri, vorbim si la scoala
Mai da ceva semne ca ma place(dar nu stiu sigur), mai imi spune ca ma "citeste" si sunt geloasa cand imi vorbeste de alte fete, etc.
Ma inteleg bine cu mai multi baieti din clasa de la el si intr-o zi un coleg de clasa i-a spus unei prietene de-ale mele ca se supara pe baietii din clasa de la el daca ei vorbesc urat de mine si imediat dupa asta i-a spus ca ii place de mine, dar nu stiu eu nu cred, nu sunt sigura.
Cateodata cand vorbim parca simt ca vrea sa imi sublinieze faptul ca suntem doar prietenistraight face
Ce motiv ar avea sa se supere pe prietenii lui din clasa daca ei vorbesc urat de mine?
Si ce motiv ar avea sa nu ma lase sa il pup pe obraz cand ne vedem?
Mentionez ca e un baiat care nu prea se exteriorizeaza, dar nu pot spune ca e timid 100 %, ceva tupeu are si el

3 răspunsuri:
| poliku a răspuns:

Tupeu de gaina.Scuzama dar un baiat ar trebui sa fie curajos si sa stie cucerii o fata.App. e a doua oara cand pui aceiasi intrebare.
Te rog sa ma crezi ca noi useri de pe TPU nu avem cum sa stim ce gandeste baiatul ala si asadar vei auzi doar presupuse.Deci daca iti place sa traiesti din presupuse, fa-o n-am nimic cu tine.
Dar sa-ti faci curaj si tu si sai vorbesti si sa il intrebi chestiile ce te intereseaza ar fi mai bine crede-ma si te-ar scuti din timpul pierdut pe TPU.

| emiitzzy a răspuns:

laughing in aceeasi situatie ma aflu si eu cu cel mai bun prieten al meulaughing uraste sai povestesc de alti baietii dar parca nu stiu nici mie nu-mi place sa-mi zice despre alte fete adica ca vrea ceva anume ca vreo fata alea alea dar stii cum ii poate i place de tine siar dorii sa fiti impreuna doar ca ii este frica sa nu se schimbe relatia asta frumoasa dintre voi adica sa ajungeti sa va certati alea alea dar tu daca iti doresti sa fii cu el sau simnti ca il placi este total ok si aiputea sa vb cu el fata in fata nu la telefon si sai explici ca tiai dorii sa iti spuna ceea ce simnte pentru tine si ca daca atii fii impreuna ar fi mult mai frumos daca amandoi simntiti la fel. el iti spune sau iti subliniaza ca santeti doar prieteni poate ca din kzau ca sa nu iti dai u seama ce simnte el pentru tine.de aceea ca si prietenul meu tot asa faceoh go onlaughing dar ar merita sa incercati daca simntit ceva unul pentru celalalt
daca mai vrei sa vb ma gasesti pe yahoo la emiitzzy love struck

| superman_5598 a răspuns:

Paaai.e clar ca tipul te place, fiindca niciun baiat nu e prieten cu o fata pe care o considera urata, sau pe care nu o place cat de cat.Problema incepe de aici: la inceput sigur te-a placut, dar acum te place doar ca pe o prietena.Asta se datoreaza faptului ca te-ai lasat c-am usor,si cred ca daca ai fi facut putin jocul "de'a inabordabila" atunci sigur te-ar fi placut ca pe o.iubitahappy. Ideea e ca la baieti le place sa cucereasca,si odata ce au simtit ca au prada la picioare vor trece la alta.E prieten cu tine,te apara,insa te considera ca pe o sora.E mandru cu tine deoarece e constient de felul in care arati,si probabil ca se simte bine atunci cand ceilalti baieti sunt gelosi pe el pentru faptul ca sunteti asa apropiati. Daca stam sa ne gandim,metoda asta e una buna:el se simte bine pentru ca ceilalti sunt invidiosi ca este cu tine,insa se poate da la oricare fata vrea el fara a primi reprosuri.Din contra, mai si primeste sfaturi utile de la tine, nu?
Buuun...sa lasam astea si sa vedem ce ar trebui sa faci:
1)incearca sa te indepartezi de el, ca sa simta ca trebuie sa lupte pentru tine si pentru pritenia voastra, si sa realizeze ca nu esti tu la indemana lui.
2)incerca sa devii extrem de sexy, astfel incat toti pritenii lui sa te aprecieze (sunt sigur ca se va simti prost ca te-a neglijat, si va incepe oarecum sa te priveasca din alt punct de vedere)
3)de exemplu,daca e afara cu pritenii de duci la ei,insa te comporti la fel cu toata lumea(usor distanta,daca vrei sa-l faci sa se simta mai special,insa poti sa mai vorbesti din cand in cand cu vreun baiat,pentru a-l face gelos). Incearca sa abordezi mai multa senualitate,feminitate,si un aer de "flirt"laughing.
Daca il ignori un timp(dar doar sa pari neinteresata, nu suparata) atunci sunt sigura ca va realiza ce a avut si a piedut, si va incepe sa te priveasca dintr-o alta perspectiva.Succes,si sper ca ti-am fost de folos!:*:*