| theillusoryman a întrebat:

Acum 3 luni am cunoscut o fata pe un site de jocuri online.Am vorbit foarte mult ca prieteni dar de la un moment dat a inceput sa se instaleze o atractie reciproca intre noi.Eu i-am cerut cateva poze cu ea dar ea a refuzat spunandu-mi ca telefonul ei nu are camera. Dupa aceea am prins-o cu minciuna si mi-a spus ca de fapt camera era stricata(desi acum totate telefoanele au 2 camere). Apoi i-am ceurt skype-ul si m-a refuzat spunandu-mi ca nu il poate descarca doar daca plateste(ceea ce nu prea cred).Am trecut si peste asta si am continuat sa vorbim.Intr-o seara ea mi-a spus ca ma place.Atunci eu am intrebat-o daca ma place ca prieten sau mai mult, dar ea niciodata nu a raspuns, desi dadea de inteles ca ii mai mult.Eu niciodata nu i-am spus ca o plac desi simteam acest lucru. Apoi intr-o seara am cunoscut o alta fata de care am inceput sa ma simt atras(si ea la fel de mine, ba chiar mai mult ea s-a bagat in seama cu cealalta).Bun, am vb si cu cealalta si ea mi-a spus ca este atarsa de mine etc dar eu nici ei nu i-am spus ca o plac(deoarece sunt prea orgolios ca sa imi arat sentimentele).Din pacate relatia cu cealalta fata s-a racit si nu am mai vb de mult(desi eu inca tin la ea).Cu prima am mai vb doar ca acum am vazut ca are un nou prieten cu care vorbeste aproape non-stop(nu stiu daca doar vrea sa ma faca gelos sau este tot ea doar ca de pe un alt cont sau pur si simplu a gasit pe altcineva)Pana acum ea intra aproape in fiecare ora pe site sa vada daca sunt activ dar acum nu stiu daca intra pentru mine sau pentru el.Problema este ca eu inca ma gandesc, din pacate, la amandoua si nu ma pot concentra la nimic.Cum as putea sa le fac sa imi scrie sau sa le abordez ca sa aflu daca inca ma mai plac, dar fara sa le intreb direct, eviden? Chiar vreau sa lamuresc odata situatia deoarece nici eu nu mai stiu ce simt.Stiu ca am fost un prost si ca m-am jucat cu sentimentele lor dar acum roata s-a intors si as avea nevoie de un sfat.Dau funda celui mai ingenios raspuns!

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Wow....cata bataie de cap pentru un joc. laughing)) Te-ai gandit ca poate prima fata era baiat si de aici refuzul total la poze?
Sau ca are prieten? Sau orice...
Iar a doua fata...s-a simtit atrasa de tine cum mai exact? Aveai o sabie magica in joc si armura misto? Sau care-i faza? Chiar nu pricep. Nu te iau la misto. Zau. Nu inteleg cum poti ramane blocat pe doua fete ( despre care nici nu ai certitudinea ca sunt fete) despre care nu stii nimic, pe care nu le-ai intalnit niciodata si cu care practic nu ai nimic de impartit.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Sună a Fishao

| theillusoryman explică:

Nu ai dreptul sa vb asa de ele pana nu le cunosti.Nu este un site de matrimoniale, este un site de jocuri deci practic ne-am intalnit intamplator si s-a instalat atractia.Atat!