| anonim_4396 a întrebat:

acum aprox. un an am intalnit o fata de care m-am atasat foarte mult si am incercat sa vorbesc cu ea. Pe atunci nu prea stiam cum sa vorbesc cu fetele si am cam dat-o in bara. Ii puneam intrebari random... din astea. Pana in prezent a fost impreuna cu un baiat de la ea din scoala. Am asteptat sa se desparta ca sa pot sa vorbesc cu ea dar acum nu stiu ce sa ii spun. Adica vreau sa ii spun cumva ca as dori sa o luam de la inceput dar nu stiu cum sa fac asta. As dori exemple de conversatii: hai sa o luam de la capat sau asa ceva. Va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai nici acum nu stii ce sa vorbesti cu o fata, daca pui aceasta intrebare. Mai asteapta sa te maturizezi.

| Acras a răspuns:

Dupa cum scrii aici e clar nici acum nu vei sti ce intrebari sa-i pui.ai sa te blochezi pentru ca se vede cat de nesigur esti pe tine mai bine las-o balta si cauta-ti una proasta, e cel mai simplu

| Ungureanu_Petru_2000 a răspuns:

Da-i 700 de lei sa vezi ca vine singura

| o0fata0simpla0 a răspuns:

Buna desigur este greu sa faci primul pas si eu sunt fata si-ti voi da cateva reguli pe care trebuie sa le faci pentru a putea intra in conversatie cu fata
Trebuie sa fii increzator si sa nu iti fie frica cand o vezi
Sa o aperi cand cineva o supara si mereu sa=i fii alaturi
Si cel mai important cand vorbesti cu ea sa o privesti in ochi si sa vorbesti foarte increzator caci fetele simt frica baiatului!
Sper ca te-am ajutat

| ClaviusLord09 a răspuns (pentru o0fata0simpla0):

Copilul a facut referire la cazuri generale, nu cum ai prefera tu papusico laughing