| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile dupa ce m-am masturbat capul penisului a ramas blocat. Am auzit ca poate fi vorba de parafimoza sau ceva de genul, dar eu am reusit sa trag pielea in asa fel incat nu a mai ramas blocat capul.
Voi ce credeti, ce a fost? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Vrei sa stii ce a fost? Daca DA atunci afla ca a fost pur si simplu... NOROCUL tau ca nu ai ajuns la Urgenta. Inseamna ca penisul tau este afectat de o fimoza medie, a carei gravitate se situeaza probabil undeva intre gradul 2 si/sau 3 (din cele 4 existente). In astfel de situatii ar fi bine sa te prezinti la sectia de Urologie a spitalului sau la un cabinet particular, pentru ca starea penisului tau sa fie apreciat de catre medicul urolog specialist. In caz contrar exista posibilitatea sa ajungi din nou in situatia extrem de neplacuta de o noua stare de parafimoza in urma caruia sa se umfle capul penisului intr-o masura atat de mare, incat sa fie nevoie de o interventie chirurgicala in regim de urgenta prin care sa fie taiat inelul fibros din capatul extrem al preputiului. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la chirurgie, pentru o operaie de fimoza!
Cucul nu-i normal sa fie strangulat!
Ar trebuiis a stii ca, cu cat amani operatia, cu atat cucul nu se poate dezvolta si ia aminte, ca el creste doar pana la 16 ani, dupa care ramai cu 5 cm de cuc, pana la batarnete.