| Luigi96 a întrebat:

Acum o saptamana am cunoscut o fata. Am vorbit ceva zile, ba ea mi-a scris, ba eu i-am scris, si tot asa. Amandoi am dat semne de interes fata de celalalt, ne-am si tachinat, si asa mai departe. Din cate o cunosc, ea nu e sigura pe sine si ar avea nevoie de cineva care sa ii ofere un sprijin moral. Mie sincer imi place totul la ea si am zis sa ne vedem intr-o zi. Intrebarea mea este cum as putea sa o intreb daca vrea sa fim impreuna, sau cum sa procedez sa ma placa mai mult, ca sa ma intrebe ea acest lucru.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa ce veti petrece impreuna un anumit timp in care probabil va veti plimba si daca intalnirea va decurge in conditiile dorite, asteptate, inainte de a va desparti o intrebi daca va accepta si va da curs si altor propuneri de a iesi impreuna la plimbare. In functire de raspunsul pe care-l va da, iti vei da seama daca si ea este multumita de tine si te accepta ca prieten. Succes!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O chemi sa iesiti, iesiti de cateva ori si intr-o seara cand e momentu incerci s-o saruti, daca accepta nah. o poti intreba pe seara ce e intre voi

| Violleta2022 a răspuns:

Invit-o in oras si comporta-te ca pana acum, ca-i place stilul, odata ce-ti raspunde frumos la mesaje.
Pe parcursul plimbarii, spune-i ca-ti place de ea si ca, ai dori sa fie prietena ta, daca si ea te place si doreste acest lucru.
Ori, la sfarsit cand va luati "la revedere", spune-i ca o placi mult si ca, doresti sa o revezi mai des, daca si ea doreste acest lucru.
Daca raspunde pozitiv, atunci incearca sa o saruti si... prietenia s-a legat, fara prea multe vorbe.

| Plato a răspuns:

O poti intreba tu, pur si simplu.
"Semnele" sunt pentru copii.

| ro74florin a răspuns:

Fi natural
Fi tu însuți
Continuați să vorbiți
Invit-o la o plimbare la un loc interesant din oraș
Nu te gândi la partea aia? din prima

| Elisabetamaria05 a răspuns:

Te poti comporta mai protector si mai dragut cu ea, iar apoi va simtii ca o placi