| jhonny_2304 a întrebat:

Cum sa ii spun ca o plac?
Salut! Am 15 ani si sunt clasa a 9a.
De foarte curand am cunoscut o fata! Se pare ca m-am cam indragostit de ea, am facut rost de id-ul ei, am vorbit etc
Problema e ca nu stiu cum sa procedez mai departe, i-am propus sa iesim la o inghetata, un suc dupa ore insa nu am primit un raspuns direct, mai mult "hmmm. poate", "mai vedem"! Repet, nu o cunosc decat de cateva zile!
Astept cateva sfaturi. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mirunaioana a răspuns:

Buna, jhonny! Daca o cunosti doar de cateva zile eu zic sa ai rabdare cu ea.In primul rand, ceea ce trebuie sa faci tu acum este sa o cunosti mai bine.Si asta poti face vorbind cat mai mult cu ea. Dupa ce esti sigur ca o cunosti indeajuns de bine incat sa zici ca e genul de fata cu care ai vrea sa fii, atunci treci la urmatorul pas:Ii propui sa fiti impreuna asta in cazul in care si ea are o simpatie pentru tine.Fii atent mai ales la aspectul ei interior! Si inca cevatongueoarta-te cat mai natural si nu te preface pentru a-i fii pe plac! Daca te va placea pentru ceea ce nu esti cu adevarat vei avea de suferit si vei realiza ca nu a meritat.
Mult succes si lasa lucrurile sa vina de la sine!

5 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Fii INSISTENT, daca si ea te simpatizeaza o sa cedeze intr-un final. daca tot nu vrea inseaamna ca nu te place sau ca place pe altcineva.happy

| ConstiintaTa a răspuns:

Pai incearca sa ii fii alaturi cand are nevoie, sa vb mult cu ea si sa va imprienteniti si mai mult, si fii mai grijuliu fata de ea[nu te da la alte fete, sau chestii de genu mai ales cand e ea prin preajma]si daca te conside ri un baiat ok pentru. a iesi cu ea atunci mai insista dar nu foarte mult, incearca sa o atragi din toate partile sau ceva in genu...

| DDDDDD a răspuns:

Pai incearca sa te faci placut in fata ei... fa-o si pe ea sa se indragosteasca de tine si daca macar ii va place, iti va arata asta, acordandu-ti atentie si daca e ea mai indrazneata va face primul pas, ca u pari cam timid. Dar totusi, fa in asa fel incat sa fii placut impresionant, adica acorda-i atentie, dar nici chiar sa fii ca un "catelus", pentru ca, putina indiferenta nu strica, si vezi cum reactioneaza.Si daca vezi ca e ceva spre bine nu ai de ce sa nu-i spui.Succes.:*

| DDDDDD a răspuns:

Si daca mai continua cu vorbe de genu "hmmmm, poate", sau "mai vedem", incearca sa te indepartezi, adica, sa incerci sa o privesti ca o oarecare, sau poate doar ca o amicahappy

| cristi000 a răspuns:

Daca nu iti da un raspuns concret inseamna ca nu te place sau e timida. Daca sunteti in acelasi liceu mergi la ea la clasa sau prefate ca te intalnesti intamplator cu ea dupa ore si propune-i sa o conduci acasa. Incearca sa nu mai vorbesti cu ea pe mess ci fata in fata sau la telefon. Bafta si cu mai mult curaj.