| anonim_4396 a întrebat:

Acum un an si 4 luni am intrebat un baiat din clasa mea daca ma place si mi-a zis ca ii place de alta fata din clasa cu mine (toti 3 suntem in acelasi clasa,dar fata s-ar putea sa se mute).O urasc pe acea fata,dar nu ca baiatul de care imi place mie o placea pe ea, ci pentru ca e buricu' pamantului.Oricum...pana acum,parca acel baiat ar da semne ca ma place, dar nici nu stiu ce sa mai zic si eu.Stiti metode sa imi dau seama daca ma place fara sa il intreb din nou? Poate l-a toamna o sa mai faca altceva care imi va da parerea ca ma place,dar nici prea des nu vorbeste cu mine.Dau funda ca vreau raspunsuri serioasa ca il iubesc mult si nu vreau sa ma fac iar de rusine ca nu m-ar place, iar eu da.

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Pai stii ce, daca te place, si e barbat, sa aiba curaj sa-ti spuna asta.Ia incearca sa mergi de mana cu un altul, sa vezi ce face.