| acerasus09 a întrebat:

Buuuna. Am cunoscut de curand un baiat de care-mi place. El m-a observat si vorbim destul de des pe mess,insa numai conversatii de genu " buna ce faci? bine tu? bine.", pe care le URASC! Nu gasesc niciun subiect comun, daca vorbim de jocuri, cred ca va spune ca sunt obsedata de asta si nu-i asa. Adevarul este ca sunt super confuza in privinta asta. Nu gasesc NICIUN subiect comun si mi-e greu sa tin legatura cu el. Faza cu "Ce faci?" incepe sa se risipeasca. El e cu o alta fata de care nu vrea sa-mi spuna mie,crede ca ma tine in suspans. Eu as vrea sa stiu cine e sa imi fac o idee, cam ce fel de fata i-ar placea. Ce sa fac sa intru in vorba cu el? Chestiile de genu " intreaba-l de muzica/filme/jocuri/ce-i place lui" nu merge,pentru ca, daca tu te-ai afla in locul meu cu un astfel de baiat, sincer nu ai spune-owinking. Mi-e rusine sa intreb de el, pentru ca nu sunt genul sa pun o mie de intrebari pentru un raspuns complet.Asa e el : vorbeste putin pe mess, iar in realitate nu-i tace gura. Cu toate astea, mie mi se pare un baiat "OK". Adica, din cate vad, are in fiecare seara status cu "Te iubesc! :X " pentru prietena lui si mi se pare draguta ideea. Astept raspunsuri si rog seriozitate! Vreau sa iasa totul bine! Multumesc! :* Funda.

7 răspunsuri:
| WildDream a răspuns:

Daca are prietena poate ca e mai bine sa aveti doar genu asta de convorbiri. Tu vrei sa te bagi in relatia lui sau ce?

| acerasus09 explică (pentru WildDream):

Nu ma, n-ai inteles... E complicat, nu e vorba de astawinking Eu vreau doar sa stiu cam ce sa vorbesc cu el. Ma gandesc zile intregi si nu-mi vine-n minte. Eu cred ca totusi, este si el interesat de minewinking. Deci daca ai vreo idee de "vorbarie" spune-mi. happy

| acerasus09 explică (pentru WildDream):

Nu ai inteles ideea. Eu am cerut un sfat cu niste subiecte discutabile cu acel baiat, nu intrebari de genu " te bagi in relatia lor?". Faza e ca m-a observat, si am aflat oarecum ca ma place si este vice-versa. Incerc doar sa-l cunosc mai bine, atata tot...momentan nu merge nimicwinking big grin

| acerasus09 explică (pentru WildDream):

Scuze pentru. double post. straight face Imi zice niste prostii ca cica nu merge sa trimit oh go on.

| IAliveInHell a răspuns:

Pai bine el a inteles cai intrebat tu dar, se referea ca nu ar trebui sa te bagi in relatia lui cu ea ar pute iesi scandal, sau ce vrei sa-i fii amanta si s-o cunosti pe ea? ca nu prea inteleg e confuza situatia.

| acerasus09 explică (pentru IAliveInHell):

Frate nu e vorba de asta. EU VREAU DOAR SA-L CUNOSC MAI BINE SI NU STIU CE INTREBARI SA-I ADRESEZ! Frate, nu are mai mult de 15 ani, nici el nici prietena lui, deci n-o sa fie nimic serios intre ei doi, te asigur. Vreau niste subiecte ...sa vorbesc cu el

| IAliveInHell a răspuns:

Pe unde a calatorit,firma de haine pentru baieti cel mai important e sa intrebi lucruri de baieti pentru a raspunde usor fara... pai x, y, z poti sa-l mai intrebi din ce oras ii, ce-i place sa manance, cauti lucruri ce-ti plac tie si le transformi sub forma de intrebare pentru el.Ok? Sper ca te-am ajutat.