| WinnieOnSteroids a întrebat:

Acum vreo luna, prin intermediul unor prieteni, am intalnit o fata, de care acum sunt indragostit. Am facut cunostiinta si am vorbit vreo saptamana, insa dupa aceea a fost o durata de 3 saptamani in care nu am vorbit deloc. Eu sunt o fire timida de fel, si nu i-am putut spune in fata ca o plac. Ce ar trebui sa fac acum? Nu am vorbit deloc de ceva timp, s-o fi plictisit fata?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Fetele sunt curtate incontinuu de baieti. se poate ca nu i-ai oferit acel fior de care are ea nevoie. ai mai cautat-o? tu trebuie sa o cauti si sa insisti putin. ea stie ca o placi ca doar de aia ai fost interesat sa vorbesti cu ea insa are nevoie sa ii areti acest lucru. ocupa-te de ea. dupa ce ai sarutat-o poti sa-i spui cu zambetul pe buze ca iti plac sinii ei, sau fundul ei. si fa-o zambind, zambetul unui barbat este fermecator pentru femei. nu ezita sa fii putin obraznic si cu zambetul pe buze, increzator in tine insuti dar fara a fi arogant. in plus, daca ai un tata, unchi, frate cu care te intelegi va trebui sa-i ceri sa te indrume insa cauta pe cineva care se vede ca are succes la fete. de aia ii avem.
eu iti recomand sa inveti o lectie foarte importanta, detaseaza-te si mergi mai departe. cum? umbla dupa alte fete si nu mai fi timid. nu te ajuta, din contra. esti in plina faza de dezvoltare acum si nu trebuie sa-ti faci griji de esecuri. priveste si poarta-te cu toate fetele asa cum faci cu sora ta, sau verisoare, vecine, colege. raporteaza-te la fel si fata de cele cere iti trezesc un interes mai deosebit si ai sa vezi ca ele sunt timide atunci cand tu esti linistit, relaxat, cool, asa cum o faci cand vorbesti cu o fata de care nu esti interesat. nu sta, cauta-le. nu trebuie sa ai absolut nimic mai mult decat ai deja si curaj. experienta te va invata, experimenteaza, mergi si vorbeste, incearca, cazi, ridica-te si ia-o de la capat dupa ce ai facut o analiza si vezi unde ai gresit. fa-ti prieteni mai mari, te ajuta foarte mult. renunta la chestiile logice, asa cum ti se pare tie ca ar trebui sa fie. nu stiu cati ani ai insa nu are de ce sa-ti fie frica, cand ajungi acolo, foloseste un prezervativ si gata. fara griji. apoi incearca din nou, si din nou, si spune-i ca si tu esti la inceput si inveti din mers odata cu ea ca doar si parintii vostri au trecut prin asta si uite ca sunt binemersi. succes

| WinnieOnSteroids explică (pentru Xpressurself):

Mersi de raspuns omule, cred ca mi-ai schimbat viata.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Apeleaza iarasi la prietenii comuni.

| iintunericul a răspuns:

Incearca sa intri iar in vb cu ea, zii cf, cum este, cum a fost la scoala (nu stiu cati ani ai, daca m-ai sunteti la scoala)
dupa ce ai intrat iar in vb cu ea, intreab-o cum sta cu baieti,
(de obicei fetele zic "bine") apoi zii daca are iubit (sa fii ochi si urechi la rasp ei)
aaa da si uitate in ochi ei cat de mult poti
P.S. si eu sunt o fire rusinoasa si m-am intragostit de o fata, dar nu i-am putut zice in fata ca o plac asa ca i-am dat semne ca imi place de ea (limbajul trupului) si ea m-i-a dat semne ca nu e pregatita de o relatie, fiind o fire sensibila si resinoasa a fost m-ai simplu pentru mine sa renunt
SUCCESS!

| amisoranitza a răspuns:

Eu zic sa o bagi in seama pe facebook sau prin mesaje si o vezi dupa cum raspunde. Adica, daca "nu are chef de tine" ori nu iti raspunde, ori iti zice bine si atat. Incearca si fii optimist. O sa vezi ca o sa fie bine