| Dum4ass a întrebat:

Am 13 ani, am o sora si parintii mei au 39/40 de ani. Noi am fost invatati de mici sa dormim cu ei din pacatemai ales sora mea si dintr.o data au hotarat sa dorm eu cu sora mea si ei doi. Faza asta ma enerveaza foarte tare pentru ca eu stiu ca ei vor face sex si nu imi convine. Am gasit deseori ambalaje de la prezervative si azi m.am uitat pe soba in camera lor mai aveau un prezervativ din trei si inca un pachet plin dar si inainte gaseam dar nu ziceam nimic...fiindca ei faceau si cu mine in pat. Ce sa fac ca nu imi place sa faca sex adica nu ma deranjaza noaptea nu nimic dar ma simt prost

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

De ce iti spionezi parintii?
E ceva normal sa faca sex. De ce te deranjeaza asa tare sau de ce te simti prost?
Cand ai sa ajungi si tu pe la 18-20 de ani, nu ai sa mai ai aceeasi parere despre sex.
Eu zic sa iti ocupi timpul cu altceva, si sa nu ii mai controlezi.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate au crezut ca dormi daca au facut sex cu tine in pat, prost nu ar trebui sa te simti..de fapt cred ca te deranjeaza pentru ca intre timp tu ai mai crescut, esti la varsta la care hormonii o iau razna si incepe sa te deranjeze mai multe lucruri

| Alexandru0007 a răspuns:

Poti sa le spui ce te deranjeaza.o sa fie putin cam socati dar se vor gandi bine la o solutie.

| neutrino a răspuns:

Faptul ca ei au facut sex in pat in acelasi timp in care erai si tu acolo, este un gest foarte urat. In rest, totul este normal, sunt si ei oameni sanatosi, iar oamenii sanatosi fac sex. Tu trebuie sa te bucuri ca ai parinti sanatosi. Cum crezi ca ei te-au conceput?

| ywar a răspuns:

Li se pare mai interesant si mai incitant sa faca sex cu cineva in pat. Personal nu gasesc asta drept un gest prea parintesc, dar gusturile nu se discuta.
Iar daca prezervativele se tin dupa soba e posibil sa se deterioreze din pricina caldurii si sa se rupa sau sa isi piarda proprietatile.
Nu poti face nimic, dar mie unuia mi se pare deplasat. Sexul se face in intimitate.

| Dum4ass explică (pentru ywar):

Soba aia e facuta demult nu am mai facut focul in ea de 2 ani fiindca am centrala...

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

Răspuns utilizator avertizat
| Lavii007 a răspuns:

Este ceva normal pentru ei, daca te deranjeaza poti incerca sa aduci discutia, esti destul de mare.

| Dum4ass explică (pentru Lavii007):

Da stiu asta dar nu stiu cum sa zic. ma deranjaza ca ei fac asta chiar daca nu ma incurca cu nimic

| AdelaD a răspuns:

Wtf?! Ce ai cu ei?laughing Cum crezi ca au reusit sa te faca pe tine?laughing Vrei ca taticul sa fuga la alta?smug Cand o sa iti faci si tu prieten nu o sa te mai deranjeze!laughing) Lasa-i, nu te ma gandi la asta! oh go on Esti destul de marisoara, trebuie sa intelegi si tu! tongue