| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si îmi place de o fata de 12 ani care este in aceeași școala cu mine. Am fost la începutul vacantei de vara cu ea intr-o tabăra si in ultima seara am stat cu ea la un foc de tabăra (am stat unul lipit de altul) parca simțeam ca voia sa-mi zică ceva, eu as fi vrut chiar atunci sa-i spun ca îmi place de ea dar nu am avut curaj. Cel puțin si înainte sa se termine focul de tabăra mi-a zis sa o duc pana la camera(am dus-o si chiar am mai vorbit cu ea după dar tot nu i-am spus). Acum nu știu ce sa fac. M-as duce la ea face2face sa ii spun ca o plac sau ceva dar nu știu cum sa fac asta. Va rog ajutați-mă, ce as putea sa-i zic?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura solutie intr-o astfel de situatie o reprezinta o discutie face2face in care; ori sa-i spui ca iti place de ea, sau s-o intrebi in mod direct, fara ocolisuri daca este dispusa si doreste si ea sa deveniti ceva mai mult decat simpli prieteni, sa deveniti un cuplu. Curaj si mult succes!

2 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Salut,

V-ati spus deja ceva, non-verbal. Sa stii ca misterul este cel putin la fel de interesant. Asa ca mai poti amana pana la etapa verbala.

Daca vrei sa-i spui mai mult iti poti "spune" cu o floare si tinand-o de mana cand va plimbati.

Bafta!

| yonutmaf a răspuns:

Daca sunteti la scoala incearca sa te bagi in seama cu ea nu conteaza cum importat e sa te bagi in seama apoi invit-o la un suc bafta