| AncaaAnnca a întrebat:

Buna TPU am o intrebare dar mai intai trebuie sa va spun povestea happy.
Am fost intr-o tabara si am venit pe 13 iulie (2013) ( deci s-a intamplat recent). Acolo am cunoscut un baiat dragut din oras cu mine. La inceput nu ma atragea deloc. Era retinut si nu schita nici un zambet pe fata, dar apoi a inceput sa fie mai prietenos si am inceput sa-mi placa de el. Facea gesturi marunte care pentru mine insemnau mult deoarece eram super indragostitalove struck! Ma lasa sa ma joc in parul lui; eram pe terasa de la camera lui si erau doar 2 scaune: pe unul statea el iar pe celalalt un prieten si am spus eu " Pff nu mai am unde sa stau laughing" si el a zis " Uite, stai aici happy" si mi-a dat locul lui.
Doi prieteni de ai mei care stateau cu el in camera i-au spus ca s-ar putea sa-l plac iar acesta nu prea raspundea. Nu stia ce sa zica.
In ultima seara de tabara eram in livada pentru ca acolo s-a facut focul de tabara. M-a rugat sa-i fac niste poze cu unii din profesorii de acolo apoi l-am rugat sa facem o poza impreuna big grin. A acceptat si cred ca am facut vreo 10-20 de poze pentru ca nu ieseau binelaughing. Intr-un final a iesit una frumoasalaughing. Dupa ce am mai facut si eu poze cu altii EL m-a rugat sa facem o poza in care ma ia si ma tine pe umeri gen, el in picioare eu pe umerii lui, ihm, ati inteles voilaughing si eu normal ca am zis "da" si am facut vreo 3 pana a iesit una bunalaughing.
Si ultima parte, cand neam intors (cu trenul) am stat langa el. Am jucat macao cu inca un baiat si o fata, apoi noi 2 ne-am jucat cu un banut, gen eu il puneam pe piciorul lui el pe burta mea si tot asalaughing.
Si cam asta e povestealaughing. Am uitat sa va spun, eu trec a7-a si el a9-a (si suntem din scoli diferite), dar nu se vede ca avem varste departate deoarece nu este cu mult mai inalt decat minehappy!
Mie mi-e frica sa-i spun ca il plac si ca as vrea sa fim impreuna pentru ca nu este asa de usor + ca am mai fost refuzata de 4 ori inainte si acum mi-e foarte frica sa mai incerc. Cateodata ma gandesc ca nu am nimic de pierdut. Prietenele mele zic ca nu am ce pierde, ca ne-ar sta bine impreuna, ca ar trebui sa ii spun ca il plac si ca vreau sa fiu cu el dar nu este atat de usor pe cat pare. Ele nu au nimic de pierdut sad eu probabil o prietenie sau nu stiu thinking
Ce ma sfatuiti sa fac sad? Va rog frumos sa ma ajutati . Credeti ca ma place? Credeti ca ar trebui sa incerc sa ii spun ce simt si ce as vrea?
Dau funda pentru cel mai bun raspunslove struck!

Răspuns Câştigător
| AnKuTzIcA2ooo a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa incerci si sa ii zici,cred ca te place. Stii cum se poarta baieti de obicei, nu? Ei, vezi el s-a purtat diferit cu tine si a lasat sa inceapa o frumoasa prietenie, de ce nu ar lasa sa inceapa si o frumoasa iubire? Poate prietenele tale au dreptate, nu se stie! Oricum nu se sfarseste lumea aici big grin big grin happy Incearca! Ia-ti inima in dinti si spune-i! Succes! big grin big grin Funda?

| AncaaAnnca explică (pentru AnKuTzIcA2ooo):

Sunt mai timidalaughing Foarte timida. Mi-e rusine sa-i spun si buna. Dar... sa-i zic fata in fata sau pe mess?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Foarte drăguţă povestea ta. Eu zic să mai vorbeşti o perioadă cu el şi să aştepţi să facă el primul pas. aşa nu ai cum să te înjoseşti în cazul în care te-ar refuza.
Succes!

| grab a răspuns:

Nici tu nu ai ceva de pierdut.
Trebuie sa fii totusi naturala si sa faci chestiile doar atunci cand le simti cu adevarat! happy
Succes!

| AOLEVRIC a răspuns:

Buna! E o poveste draguta si sunt semne ca te place. adica eu niciodata nu m-as purta asa cu o fata daca nu ar fi mai mult [ adica nu i-as da de inteles ca o plac daca nu ar fi asa ]. Si prietenele tale au dreptate, probabil ar trebui sa ii spui pentru ca nu se stie niciodatawinking.

Gandeste-te. Bafta! happy

| AncaaAnnca explică (pentru AOLEVRIC):

Nu pot sa-ti dau fundalaughing. Nu-mi apare.sad

| AOLEVRIC a răspuns (pentru AncaaAnnca):

Pfff, si eram asa de nerabdator laughing. Nu-i nimicwinking.

| Lou222 a răspuns:

Baietii spun te iubesc mai pe ocolite. eu cred ca ii place de tine... insa sincera sa fiu la varsta ta ar trebui sa te preocupe scoala nu baietii. stiu ca nu ma vei asculta de aceea iti spun ca ar fi mai bine sa ii spui ceea ce simti. nici eu nu cred ca ai ceva de pierdut. el oricum va fi prieten cu tine chiar daca va simti sau nu acelasi lucru pentru tine happy

| oBuburuză a răspuns:

Incearcaa, n-ai nimic de pierdut si din cate ai spus mai sus sunt semne clare ca te place!

| Urssuletz a răspuns:

Este o poveste forte lunga laughing si draguta eu zic sa-i spui n-ai nimic de mierdut sa-ti spun ceva niciodata sa nu insisti la un baiat cand dupa colt de asteapta 1000... fundita