| TrustStyle a întrebat:

am 14 ani, si-am iesit prin oras ...am fumat pentru prima data.(cam 10 tigari in 2 ore.). Faza e ca eu n-am simtit mai nimic, pentru ca la mine in casa se fumeaza zilnic aproximativ 6 pachete de tigari(mama si tata,of course.) si stau langa ei.
Sunt curios,eu nu vreau sa fumez pe viitor pentru ca stiu ca-mi face rau.dar daca o fac o data pe luna sau cand mai ies asa prin bar,imi afecteaza rau?(baiat,1, 91m)
SCUZE DE CATEGORIE, DAR E MAI ACCESATA.

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Ai 14 ani, e normal sa vrei sa experimentezi multe lucruri. Din punctul meu de vedere, fumatul pasiv (inhalarea fumului... ai zis ca se fumeaza la tine in casa) este chiar mai daunator decat fumatul in sine. Daca vrei sa fumezi doar ocazional, nu vad problema. O sa cresti si o sa-ti treaca si astahappy Ma bucur ca nu vrei sa fumezi pe viitor.

| TwiXXXie a răspuns:

1. nu trebuia sa fumezi 10 prima oara
2. si fumatul ocazional da dependenta, eu asa am facut happy

| Ady994 a răspuns:

Prietene... nu exista fumator de ocazie. treaba sta astfel: ori fumezi ori nu fumezi. tu alegi. ca daca ai apucat sa fumezi de 2-3 ori... nu stiu daca dupa aia nu o sa fumezi zilnic. de afectat te afecteaza mai rau ca tu nu fumezi si stai cu fumatorii deat daca fumezi tu

| Maniaku a răspuns:

De la 1 tigara ajungi la 5.
De la 5 la un pachet.
De la un pachet la 5.
Si tot asa.
Eu zic sa le lasi balta pe cat posibil.

| FunKie999 a răspuns:

Si eu am o prietena care fumeaza si are 10 ANI! Eu spun ca fumatul nu e un lucru sanatos chiar daca multi oameni o fac! Si in plus nici nu e la moda. Daca stai si te gandesti bine, primesti mai multa apreciere daca nu fumezi! Daca toata lumea fumeaza, tu vei fi mai special daca nu o faci!