| Blake a întrebat:

Am 14 ani, şi îmi place mult de o fată. E colegă cu mine de clasă, şi ne ştim de aproximativ 6 ani. Ea a fost cu un coleg împreună timp de 2 luni după care s-au certat şi s-au despărţit. După acea despărţire am fost eu împreună cu ea aproximativ 2 săptămâni dar ea era cam distantă faţă de mine. Nu ne sărutam, ieşeam mai rar împreună, etc. Vreau să zic că era mult mai distantă cu mine decât cu băiatul anterior. Şi ne-am despărţit după ce prietena ei cea mai bună mi-a zis că ea de fapt nu mă iubeşte şi că a ieşit cu mine doar ca să-l facă gelos pe fostul ei prieten. A trecut mult timp de atunci (cam 2 ani) şi ea nu a mai avut nici un fel de relaţie. Dar fostul ei prieten încă îi face avansuri şi ea îl "tolerează" de aceea nu ştiu dacă să încerc a doua oară o relaţie cu ea... poate încă ţine la acel băiat. Problema e că eu nici nu ştiu aşa bine cum să mă comport cu o fată ca să o satisfac, sunt şi mai timid de felul meu. Îi mai fac şi eu avansuri la şcoală, vorbesc destul de des cu ea şi ne înţelegem. mă mai cheamă uneori să stau langă ea în bancă. Ce credeţi. ar trebui să încerc o nouă relaţie cu ea? Şi oare cum aş putea să-i explic că încă o iubesc. Menţionez sunt TIMID, iar eu nu am mai sărutat până acum, în comparaţie cu ea care are experienţă (cu fostul ei prieten se săruta zilnic).

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Incearca si tu, dc nu? Ce ai de pierdut, duo in parc/la suc etc. Si spune-i ce simti, daca te respinge asta e, o uiti, daca nu esti fericit. Macar sti cai incercat, asa te lasi ca prostul sa tio iei altul. Daca ea tine inca la acel baiat vei afla atunci cand iti va da raspunsul, dar pentru asta tu trebuie sa intrebi.
Daca esti asa timid fai o scrisoare frumoasa asa pe hartie colorata si semneazate apoi lasaio in ghiozdan sa o vada cand ajunge acasa... Ar fi interesant pentru eahee hee/
Sper ca team ajuat. Funda? plzzzzzzzzzzzzzzz

3 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Ma baietas. Am ceva sa-ti zic: NU RISTI, NU CASTIGI! Intelesu`m`ai? Acuma tu du`te la fetiscana aia zii ce simti, te respinde, o uiti, accepta so` ai dat lovitura. Incearca nu te loveste nimeni acum.

| Blake explică:

Am întrebat-o şi din păcate n-a fost să fie... se pare că încă ţine la fostul prieten.

| Tzoldi a răspuns:

Trebuie sa uiti de timiditatea asta. Scoate-o la un suc o faci sa rada, dar nu cu glume sinistre, si trebuie sa se simta in siguranta cu tine. Si treaba cu sarutul nu e mare chestie va veni de la sine. Si eu zic sa incerci daca spui ca tii mult la ea happy. Bafta ^^