| Anonimouss7 a întrebat:

Salut TPU
-Am 14 ani si iubesc o fata de la mine din clasa de foarte mult timp si simt ca as putea sa imi dau si viata pentru ea,iar eu nu pot sa vorbesc cu ea, ma blochez de fiecare data.
Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi?
Multumesc.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iubeste-o in continuare pana cand vei avea curaj sa o inviti la un suc, acolo unde-i vei spune tot oful tau. Dupa aceea o poti iubi mai departe, acest drept nu ti-l poate lua nimeni.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa timiditatea la o parte si incearca sa vorbesti cu ea si arata-i ca o iubesti cu adevarat.

| grab a răspuns:

Daca e la tine in clasa e foarte simplu. in pauze cand sunteti cat mai putini in clasa te dai si tu pe langa ea si o intrebi despre diverse chestii scolaresti. azi asa, maine asa... o mai intrebi si chestii personale, ii mai faci un compliment si poate prinzi curaj.

| ViatacuLouie a răspuns:

Fa-ti curaj si bag-o in seama, si daca ea e draguta, probabil o sa continue discutia, daca nu, urmatoarea...

| Andrei_Balint_1998 a răspuns:

Imbatete si sari pe ea ca Mihaita Eminescu pe Veronica Micle

| VictorasGamerHD a răspuns:

Pai trebuie in primul rand sa fi curajos si sa vorbesti cu ea sa fi bun cu ea si poate candva o sa mergi cu ea acasa adica cand pleci de la scoala sa mergi cu ea langa tine si vorbesti cu ea despre diferite chestii si dupa aia da ca o sa prinzi curaj o intrebi da ca te place.Simplu sper ca te-am ajutat.