| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc o fata de la mine din clasa si simt ca ea este totul ma gandesc la ea in fiecare moment si acest sentiment tine de multi ani, nu pot sa vorbesc cu ea ma blochez(nu va puteti imagina cat de emotiv sunt in preajma ei) de fiecare data si nu mai pot invata de ceva timp pentru ca in urmatoarea perioada vin examenele ...etc...,chiar simt ceva special pentru aceasta fata.
Ce pot sa fac si apropo am impresia ca nu o sa-i pot spune nici odata ceea ce simt pentru ea.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sa inteleg ca, voi fiind colegi de clasa, esti in permanenta blocat? Incearca si gandeste-te ca nu este inca timpul sa-i spui ca o placi, si in acest fel, nemaiavand aceasta povara, poate ca vei reusi sa vorbesti cu ea asa cum vorbesti cu restul colegilor.

| Ibrahimovic a răspuns:

Cati ani ai si de cat timp o cunosti? Cat de mult vorbiti de obicei?

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Ani : 14, de vorbit am spus ca nu pot. incerc dar...

| LoveSleep a răspuns (pentru Daniellllll1):

Încearcă mai mult. O să-ți treacă cu timpul.
S-ar putea mai repede dar ai nevoie de puțin tupeu, determinare și mult exercițiu. Vorbește cu ea, n-o să muște. O să te bâlbâi la ânceput, o să transpiri și-o să roșești dar te vei obișnui.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Daniellllll1):

Incearca sa vorbesti cu ea pe Internet, pe Facebook, mess, etc.
Cauta s-o cunosti cat mai bine si las-o si pe ea sa te cunoasca. Cautati-va punctele comune, vedeti daca aveti macar puncte in comun. Vezi daca si ei ii place de tine. Si curaj, n-ai nimic de pierdut, crede-ma. Nu e ultima fata cu care vei vorbi in caz ca te refuza!

| TanteMarianne a răspuns:

Bai ori iti iei inima in dinti ori mai simplu : ai putea sa-i lasi inainte de ore un cadou.
uite niste idei de cadouri (un parfum ca si Dior sau Versace sau o bijuterie sau lucruri mai speciale, cand zic speciale nu ma refer la un inel facut dintr-un siret sau un cercel din nasture ci chiar ceva special si elegant )
ai igrija atunci cand ii pui cadoul in ghiozdan sau pe banca sa nu te vada absolut nimeni ca sa nu te banuiasca.
probabil ca va aprecia cadoul 99, 9% sanse sa aprecieze cadoul!
dupa aia incearca sa flirtezi cu ea. adica aranjeaza-te si tu un pic (nu te imbraci de nebun cu un costum de nunta, ca atunci isi dau si oile seama ca ai un plan ) te imbraci tot lejer, dar ai grija sa mirosi bine, sa nu atarne lucrurile pe tin e, sa nu ai un un par ciufulit si murdar cu multa matreata.
mai poti incerca sa o ajuti la unele lucruri(sa-si care ghiozdanul de exemplu )
si uite si un secret fi mereu zambaret, calm, vezi-ti de treaba ta (chiar daca in acel moment iti vine sa iei catedra si sa-ti dai cu ea in cap si sa-ti ucizi colegul/colega de banca)si tu invata bine la scoala la un moment dat o sa iesi tu cumva in evidenta si o sa o atragi si incearca totusi macar sa-i spui

| Odiseu112 a răspuns:

Buna!
Si eu am avut problema asta! Si eu sunt baiat, incearca sa iti gasisti o metoda de calmare, de exemplu eu am muzica daca vrei sa incerci, melodia What's Up - povestea inimii este foarte buna ( asa cred eu ), si apoi spune-i ca o placi fii puternic! Daca te place si ea sa fiti fericiti, daca nu ea pierde!