| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Am 14 si am sentimente pentru o fata de prin clasa IV-V a, simt ca ea e totul dar eu nu pot vorbi cu ea in ultimul timp am niste ganduri de suicid pentru ca chiar nu pot vorbi cu ea ( sa ii spun ceea ce simt) ma blochez de fiecare data cand incerc sa vorbesc, ma gandesc la ea in fiecare secunda.

11 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Când gândurile îți sunt reținute și nu poți spune tot ceea ce simți și gândești, apar problemele de încredere, te simți neapreciat, total fără sens în această lume.
Știi că este doar o fată, nu? Câteodată simți că o persoană înseamnă totul pentru tine, aș putea spune că acea fată chiar înseamnă ceva pentru tine.
Blocarea nu este o scuză, va trebui să o faci până la urmă. Poate că nu vei reuși din prima, poate că te vei simți ciudat după ce vei vorbi cu ea, dar ți se va elibera o mare parte din stres făcând asta.
Este mai simplu să vorbești cu ea pe facebook, sau pe orice rețea de socializare. Apoi te vei obișnui și îți va fi puțin mai ușor să vorbești cu ea față în față.
Vei reuși. Știi asta, nu?
Am încredere în tine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Faptul ca nu indraznesti sa-i declari verbal simtaminteletale sunt normale in cazul in care esti excesiv de timid si super indragostit, deoarece ti-e teama sa nu clachezi si sa te faci de ras.Te sfatuiesc sa compui o scrisorica sau un biletel depinde ce si cat ai dori sa afle despre tine si prin intermediul celui mai bun prieten/prietena sa o primeasca. In cazul tau este singura solutie acceptabila.

| Doub a răspuns:

Tu vrei sa te sinucizi pentru o fata?laughing))rolling on the floor)).Off, genial.M-ai facut sa zambesc!happy

| Daniellllll1 a răspuns:

Nu omule, e in aceeas clasa cu mine ai inteles gresit. eu iubesc o fata din aceeas clasa cu mine.

| Skilline2012 a răspuns:

Sa te sinucizi e prostie curata.
Deci tu esti a VIII-a si ea e a V-a? Pai e perfect omule. E mica, nu a mai avut parte de prieten pana acum si nu cred ca a mai flirtat un baiat cu ea, deci o sa i se para ca tot ce faci tu ca sa o "cuceresti" (ca la varsta ei, 2 vorbe si ti-a picat in brate) o sa i se para perfect.
Chiar nu stiu de ce nu ai curaj sa vorbesti cu ea. Fii mai indraznet! Sunt 110% sigur ca o sa iasa bine chiar daca o dai in bar

Si sa nu te puna naiba sa te sinucizi. N-ai de ce. Ai emotii, asa au avut toti baietii prima oara, nu esti singurul. Asa ca bafta! big grin

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Skilline2012):

Nu mane rolling on the floor E in aceeas clasa cu mine

| Skilline2012 a răspuns (pentru Daniellllll1):

Pai ai 14 si esti a V-a? straight face

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Skilline2012):

,,Am 14 si am sentimente pentru o fata de prin clasa IV-V a"
Adica am 14 ani si am sentimente pentru aceea fata Din clasa a 4-a. e greu de inteles? poate ca nu m-am exprimat corect.

| Ammy2001 a răspuns:

Sa te sinucizi?! :-o Chiar nu ai de ce. Daca aceea fata e clasa a 5 a poate se gandeste ca e prea mica si nu se poate combina, dar daca nu se gandeste ai ocazia sa fii cu fata visurilor tale. Ai grija de ea in caz de... Bafta!

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Ammy2001):

,,Am 14 si am sentimente pentru o fata de prin clasa IV-V a"
Adica am 14 ani si am sentimente pentru aceea fata Din clasa a 4-a. e greu de inteles? poate ca nu m-am exprimat corect.
==> fara este in aceeas clasa cu mine.

| Ammy2001 a răspuns (pentru Daniellllll1):

Aaaaa, OK!