| MaCheamaStefan1234 a întrebat:

Am 14 ani și mi am decalotat complet penisul pentru prima oara și am o senzație neplăcută și prepuțul nu se mai pune la loc deasupra că înainte. Ce pot sa fac va rog?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa-ti ungi suprafata glandului cu un strat foarte subtire de crema Nivea sau cu unguent cu extract de galbenele, fiindca va avea efect de reducere sau chiar eliminare/indepartare a durerii/disconfortului existent. In urma ungerii/ lubrifierii si a hidratarii, suprafata glandului devine alunecoasa si preputiul va reveni la pozitia normala in mod natural, fara a mai fi nevoie de a fi ajutat si tras cu mana reluandu-si rolul sau normal, cel de protejare a glandului. Procedand astfel probabil ca in scurt timp va dispare senzatia de disconfort ce apare in momentul decalotarii si vei reusi sa intretii igiena necesara si corecta a penisului si de asemenea masturbarea iti va provoca placere si satisfactie. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Incearca si unge capul penisului cu o alifie de galbenele, exerseaza putin decalotarea si totul va fi OK.

| ShamelessQboy a răspuns:

Ar fi bine sa te vada un specialist, sa nu cumva sa ai nevoie de intervenție chirurgicală! Sper sa nu fie cazul, in rest poti sa incerci masaj usor cu ulei de masaj, exersezi decalotarea doar atunci când nu este efect.