| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani sunt baiat si ieri m-am despartit de prietena mea.Aceea fata m-a placut de 4 ani vreau sa adaug ca e in clasa cu mine la aceeasi scoala.Si ne-am pus intr-o relatie acum 1 luna.Problema e ca nu i-am putut arata cat de mult o iubesc, o iubesc enorm, si ieri ea mi-a spus ca i-a zis mamei ei ca este cu mine.Mama ei a zis ca nu o lasa sa aiba prieten pana cand terminam cu examenele de sfarsit de an din clasa a 8-a. Fata mi-a dat papucii si mi-a zis ca ea nu vrea sa o minta pe maicasa si ca poate o sa mai fim dupa examene daca nu ne trec sentimentele. Ce as putea sa fac nu mai vrea sa fie cu mine cel putin pana nu trec acele examene.Aseara nu am putut dormi deloc si azi nici nu am mers la scoala o iubesc enorm, iar acel poate o sa mai fim impreuna chiar m-a deranjat si a zis ca daca o sa gaseasca alt baiat pe care sa il placa nu stie daca o sa se puna cu el sau nu, va rog ajutati-ma dau funda!

Răspuns Câştigător
| EuCuTine a răspuns:

Frate sincer si eu ca parinte tot asa as fi facut pentru ca voi sunteti copiii si o prietena-prieten iti ocupa memoria...vb cu ea si spune-i ca intelegi ce a zis mama ei si ca si tu este de acord cu chestia asta ( ea daca este desteapta intelege si va tine la tine mult ) si spune-i ca tu nu vrei sa racesti 100% " relatia " cu ea pentru ca asta inseamna "adio" si tu nu vrei asta pentru ca ti la ea. Sper sa inveti si dupa sa inveti sa iubesti si daruiesti nu doar sa primesti dar ai grija ce daruiesti si cui ( nu lucruri materiale ci sentimente ) Ciussswinking