| anonim_4396 a întrebat:

am o mare problema si va rog as dori sa ma ajutati deci sunt baiat am 15 ani si sunt in clasa a 8-a.As dori sa spun ca 2 fete bune din clasa cu mine ma iubesc.Pe prima care ma place de 4 ani o sa o numim x si pe a 2-a care ma place de 2 ani y vreau sa adaug ca x si y se urasc intre ele si sunt geloase pentru ca amandoua ma doresc.Asa deci am aflat ca ambele ma plac si am fost mai intai cu y vreo 2 saptamani si in acel timp x era foarte geloasa pe ea. M-am despartit de ea si m-am pus cu x totul a mers foarte bine ca in relatia cu y doar ca x mi-a dat papucii caci mama ei nu o lasa sa aiba prieten pana cand terminam cu examenele de sfarsit de an. Y vrea sa fie cu mine tot dupa examene cum vrea si x eu le iubesc pe amandoua si stiu sigur ca amandoua x si y ma iubesc dar nu stiu cu cine sa fiu impreuna dupa examene. X e mai desteapta dar nu asa de bine facuta ca y, iar y e mai prostuta si mai dezvoltata.Problema e ca eu o sa merg la acelasi liceu cu x in aceeasi clasa cu ea si am stabilit sa fim impreuna si la liceu pentru ca o iubesc enorm si ea la fel. Y va merge la alt liceu decat noi doi.Nu stiu cu cine sa ma pun le iubesc enorm pe amandoua si ele la fel.Insa doar cu una dintre ele pot fi.Cu x pot sa fiu la liceu o sa fim aceeasi clasa. Insa nu stiu ce sa fac ambele vor sa fie cu mine dupa examene ele se urasc intre ele.Nu stiu ce sa fac trebuie sa aleg una dintre ele.

6 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Pai eu cred ca X e foarte desteapta din cate ai spus. Adica e foarte bine ca mergeti la acelasi liceu ( ce te mai iubesc fetele laughing ) Si ea e foarte preocupata de examene deci cred ca va avea un viitor iar daca a zis ca are timp si pentru tine in vara asta e perfect happy. Sugestia mea e X.

| MisterAnswer a răspuns:

Daca y se duce la alt liceu stai cu amandoua dar ai grija sa-ti pui parola la mesajelaughing)

| cypryan_3322 a răspuns:

Decat frumoasa si prostuta mai bine desteapta! 111

| NightHeaven a răspuns:

Iubire? Aici in ce ai scris tu? Bune? Dezvoltate? In nici un caz iubire doar atractie fizica happy TE poti supara pe mine sau nu, in primul rand nu e iubire iar in al doi-lea rand nu poti iubi doua persoane deodata la fel de mult. Ideea e alta te-ai obisnuit sa fie un pic de bataie pe tine si iti place aceasta chestie si nu vrei sa stai doar cu una dintre ele pentru ca te-ai obisnuit gresit. Sfatul meu ar fi sa incetezi cu jocul asta de copil de 12 ani, sa iti alegi o fata cu care sa comunici nu care e dezvoltata si dupa care ti se ridica, sa intelegi ca e mai bine sa fie desteapta decat proasta, mai bine sa se descurce decat sa o tragi dupa tine si nu in ultimu rand, gandeste-te ca desteptaciunea in Romania e greu de gasit. Frumuseti sunt peste tot dar prostia le face urate sau urati.
Pana la urma sfatul meu : Ramai doar cu una singura, cea desteapta clar. Peace. NightHeaven

| estera a răspuns:

Trebuie sa faci un sacrificiu, alege-o pe x ea va sti sa te faca fericit si e bine ca veti fo aproape...stiu ca e greu dar uit-o pe y... eneori dragostea iti poate provoca suferinta, incearca sa iti alini suferinta iubind-o pe x

| Crisss22 a răspuns:

Din experienta pe care am avut-o te-as sfatui sa ramai cu x deoarece ai zis cao iubesti, ca e desteaota, ca esti in acelasi liceu cu ea, ca sunteti in aceeasi clasa. dar daca vei fi cu y nu o sa te vezi in fiecare zi sa stai ora de ora cu ea. dar daca stai cu x o sa te vezi cam in fiecare zi ora de ora.asta e parerea mea