| Manu1233 a întrebat:

am 16 ani, penisul meu este undeva la 16 cm in erectie si cand penisul este in stare erecta penisul meu nu sta decalotat, nici cand este in stare flasca nu sta (am inteles ca este normal sa nu stea decalotat in stare flască), nu am nicio durere cand il decalotez eu, indiferent daca este in erectie sau nu, il decalotez cu usurinta, fara durere. Poate fi de la ată sau de ce nu stă decalotat? Sau poate marimea penisului meu este prea mica? Nu am fortat niciodata sa decalotez penisul in erectie.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Existenta preputiului, precum si rolul si rostul sau, este cel de a acoperi in permanenta intreaga suprafata a glandului penian cu scopul de a proteja suprafata extrem de sensibila a glandului de factorii externi indiferent de ce natura ar fi acestia, care ar putea periclita integritatea sau sa povoace afectiuni nedorite. Din acest motiv insasi structura interna a pielii preputiului, va avea mereu tendinta sa readuca preputiul la pozitia sa anatomica normala si anume cea de a acoperi glandul si astfel sa-si exercite rolul sau. Sanatate!

| Manu1233 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc, m-am speriat, credeam că am fimoza sau ceva de genul.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Penisul tau este normal.

| Manu1233 explică (pentru Emilian65):

Mulțumesc de răspuns.

| Mango21 a răspuns:

Pai cand te masturbezi, atunci nu se decaloteaza complet?

| Manu1233 explică (pentru Mango21):

Salut, se decalotează complet, însa nu rămâne decalotat.

| Mango21 a răspuns (pentru Manu1233):

Pai creda ca nu ai ata rupta si din cauza aia, ca de fimoza nu-i este vorba.