| telecomanda2345354 a întrebat:

am 16 ani si chiar as avea nevoie de o relatie.
Cum m-as putea baga in seama cu o fata de pe facebook despre care nu stiu absolut nimic?
Adica de ex: O adaug pe o fata la prietenii si imi place de ea cum as putea intra in vorba cu ea?
Cel mai bun raspuns primeste funda!

8 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Chestii simple, banale, gen buna. te prezinti, si incepi cu povesti. daca vezi ca raspunde doar cu da... o lasi balta si continui peste o zi. cand incepi sa te acomodezi cu ea o inviti la o cafea

| Cristiann25 a răspuns:

Sa stii ca daca le abordezi pe facebook n-o sa-si faca o parere buna despre tine.Du-te si tu prin cluburi etc asa ai mai multe sanse.

| telecomanda2345354 explică (pentru Cristiann25):

Eu am dat ex de o anumita fata de care imi place si nu e din cartierul meu de asta spuneam sa incep sa vb cu ea pe fb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aham, doar acel "asa avea nevoie de o relatie" spune totul laughing Tu consideri fetele ca niste verdeturi de pe tarabele din piata mai Gogule? Mai stai in banca ta si invata ce este OM-ul si pe urma incearca sa abordezi o fata, dar nu pe Facebook ca nu faci nimic

| qpAbi a răspuns:

Pai depinde. Nu toate fetele is la fel, sunt "pitipoancele" care nici la un buna nu iti raspund daca nu esti smecher sau popular. Daca e o fata destul de simpatica si de treaba poti incepe cu chestii simple si destul de inteligente care sa nu o plictiseasca. Fii sigur ca iti va raspunde. Pe parcurs conversatia va aparea de la sine smug poti bate apropouri cum ca e draguta dar nu exagera pentru ca la inceput fetele se simt aiurea daca continui sa faci complimente.Te va crede un disperat. Continua cu ce tip de muzica ii placebatting eyelashes Fii sigur ca, convorbirea va continua daca o faci si sa rada Succes:***

| qpAbi a răspuns:

Pai depinde. Nu toate fetele is la fel, sunt "pitipoancele" care nici la un buna nu iti raspund daca nu esti smecher sau popular. Daca e o fata destul de simpatica si de treaba poti incepe cu lucruri simple si inteligente care sa nu o plictiseasca.Pe parcurs conversatia va aparea de la sine smug poti bate apropouri cum ca e draguta dar nu exagera pentru ca la inceput fetele se simt aiurea daca continui sa faci complimente.Te va crede un disperat. Continua cu ce tip de muzica ii place. Fii sigur ca convorbirea va continua daca o faci si sa rada Succes:***

| telecomanda2345354 explică:

Vreau un exemplu de conversatie adica, mi se pare banal
Buna.
Din ce cartier... eu sunt x.

Răspuns utilizator avertizat