| AlexRO150 a întrebat:

am 16 ani si de o luna si jumatate vorbesc cu o tipa cu o luna mai mica dar e a 11 a eu sunt a 10, in fine ea a inceput sa imi scrie si vorbeam des, ne-am vazut de 3 ori si chiar am crezut ca ma place, dar dupa nu imi mai scria deloc si am vrut sa o sun azi si sa o chem la o cafea sa ii zic tot dar a zis ca nu poate vorbi la telefon si sa-i spun prin mesaj, i-am spus ca imi place si i-am explicat ca nu stiu daca e reciproc, ea a zis ca ar vrea sa ramanem prieteni. Am intrebat-o dar nu are pe nimeni altcineva si i-am zis ca poate a avut asteptari prea mari si mi-a zis ca nu e vorba de asta mi-a zis ca sunt foarte ok si ca sunt de treaba dar ar vrea sa ramanem prieteni, dupa ce imi da semne clare ca ma place nu stiu, nu realizez sau poate ca nu inteleg de ce a reactionat asa, inainte era clar ca ma place am facut ceva gresit, am ceva sanse sa fiu cu ea si ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este un alt mod de a-ti spune de fapt, ca nu te place!
Nu trebuie sa fii facut nimic gresit, fata nu simte nimic pentru tine si de aceea nu vrea sa intre intr-o relatie fara sens.

Din pacate, nu putem comanda inimii sa placem pe cineva si nici nu putem influenta pe altii, sa ne placa.

Daca esti baiat cu bun simt, te retragi si iti cauti alta fata.
Ca nu poti ramane prieten cu o fata care te-a respins, pentru ca ai suferii prea mult.

| Nemessys a răspuns:

Cred ca ai facut o mica greseala. Ideea este ca tu daca incepi sa vorbesti si sa iesi cu o fata, asta nu inseamna neaparat ca trebuie sa te si cuplezi cu ea. Si totusi, ce intelegi tu prin,, semne ca ma place"? Ce a facut mai exact. Sa stii ca daca o persoana se comporta si iti vorbeste frumos sau cine stie ce altceva face, asta nu inseamna neaparat ca te placi ci efectiv, asa este persoana respectiva, felul ei de a fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greșit să zici că ai ceva șanse să te cuplezi, ci ea și-a pierdut toate șansele când a zis că vrea să rămâneți doar la stadiul de prieteni.

Trebuie să gândești mai sus despre tine.

| Typhoo a răspuns:

In momentul in care o fata iti zice ca vrea sa ramaneti prieteni, sansele de a te cupla cu ea tind spre zero. Fetele fac foarte bine distinctia intre "friend" si "boyfriend", foarte greu poti face saltul de la o categorie la alta. Sfatul meu: uita de ea acum, mai tarziu o sa te doara mai tare.

| fenomenul56 a răspuns:

Pai daca nu esti putolog frate