| Kevin94 a întrebat:

Am 16 ani si sunt in clasa a 10-a. M-am indragostit de o saptamana de o fata de la mine de la liceu. Problema este ca ea e in clasa a 6-a si are 12 ani. Probabil ca o sa ma intrebati ce am vazut la ea. M-a vrajit corpul, zambetul, parul, tot. E o fata pe cinste si merita un baiat matur ca mine.
Din cate am vazut, fetele vor baieti mai mari decat ele de aceea m-am hotarat sa incerc cu ea. Nu am probleme cu fetele de varsta mea, am avut multe prietene de varsta mea dar as vrea sa incerc altceva.

Primii pasi sunt conversatia pe Messenger cu ea si invitatul la un suc / o prajitura. Cum spuneti voi sa o abordez pe Messenger si la intalnire? Oare se va simti ciudat ca sunt mai mare decat ea cu 4 ani? Credeti ca am sanse? Ce parere aveti despre tot ce v-am spus?

Dau funda, thx happy.

15 răspunsuri:
| Alexandra_8691 a răspuns:

Poi, da fetelor le plac baieti mai maturi si nu este chiar asa mare diferenta de varsta. Poi incepe salutand'o cand o vezi, conversatie pe net, incearca sa'i devi prieteni si daca vezi ca totul merge bine spune'i ca o placi, crede-ma o sa se simta bine cand va sti ca o placiwinking. Fetelor din generala le place sa le invite baieti de liceuwinking
Succes:*

| Alexandra_8691 a răspuns:

Buna.
Poi poti incepe prin a o saluta cand o vezi(in caz ca nu o saluti), conversati pe messenger si de acolo se ajunge si la o intalnire, asa cum zice myhaelcikkk fetelor de varsta ei le place sa fie cu baieti mai mariwinking
Succes:*
Si eu vreau detalii daca va combinatiwinking

| Tweetymrrr a răspuns:

Poi asta este. fa ce`ti spune inima, dar gandeste`te ca poate ea este mai timida, sa nu te vede ca pe un iubit.Parerea mea este sa terimnati(voi, baieti) cu vorbele dulci pe mess. Ce are daca`a\i spui in fata:cred ca ar aprecia(eu una as face`o). Adica nu e mare chestie.Si nu stiu, ia`o usor. Sigur ea fiind asa mica(a mai avut iubitthinking)ii va fi un pic greu smug. Cred ca ar trebui sa te uiti dupa alta tipa sau sa incerci cu ea... dar nu stiuconfusedEsti tu sigur?raised eyebrowsPoate e ceva trecator si este posibil (daca esti genul de tip smecher) sa creada ca o iei la mistowinking
BaFtha~!

| ProjectJackpot a răspuns:

Eu n`as putea face asta. Cand tu vei avea 18 ani (majoratu`), ea v-a avea doar 14 ani, ceea ce e LOL.Si poate fii si trecut la corupere de minori, daca faci ceva cu ea.sad Probably o sa-ti treaca "faza" si gatawinking

Adica, ce subiecte ve`ti discuta? Miley Cyrus, Disney? Cum o vei prezenta tatalui tau? N-o sa-ti fie rusine?

O fata matura este mult mai bunawinking

| GwenS a răspuns:

Mda. eu am 12 ani (sunt in a7a ) si sa stii ca in ziua de azi fetele sunt mature de la 8-9 anilaughing. pai incearca sa te comporti cu ea cat mai natural.sa nu o faci sa se simta ca un"bebe" pe langa tine. oricum diferenta nu este una mare. povestea ta ma impresionat.succes!

| GwenS a răspuns:

Bai serios vorbiti numai prostii! daca pur si simplu el s-a indragostit de ea. ce va tot luati de sintimentele omului! sa fiti voi in locul lui si sa vedeti cum e!(ma rog sper ca nu esti te-ai "indragostit" de ea pentru altceva)

| alina_7878 a răspuns:

Ok sa o luam de la coade la cap pentru inceput - pari disperat;
da cred ca ai sanse dupa cum ai spus si tu o fat se uita dupa baieti mai mari;
nu cred ca se va simti ciudat probabil se va simti protejata tinand cont ca esti mai mare decat ea;
pe mess ai pute sa ii trimiti doar cate un zambet si va intelege;
si inca ceva... de obicei in relatii de aste baiatul ( mai mare decat fata ) are de suportat criticile celorlalti.
succes happy

| Delete a răspuns:

Tu ai 16 si ea are 12 pai ea e inca copil,, las-o in pace cautati una mai mare

| Doar1îngeR a răspuns:

Trebuie sa ai foarte mare grija cu ea... E inca copil.Trebuie sa isi traiasca copilaria.

| anqutsel a răspuns:

Sunt de varsta ei.si stiu ce inseamna.Pe mess cum o abordezi: cu intrebare de gen: ai stat cu vreun baiat?, Iti place de cineva? Etc. O inviti afara, nu direct la o prajitura.Trebuie sa tina. Te simti protejata fata de un baiat mai mare, care nu se foloseste de tine si simti asta. Apropo trm si mie un msj pe pm cum arata.pentru cultura mea generalalaughing. Fundahee hee?

| myhaelcikkk a răspuns:

Sigur ai sanse, pentru ca fetele mor dupa baieti mai mari decit ele, se simt protejate... big grin asa ca merita sa incerciwinking sa imi scrii si mie pe privat daca esti cu ea
succese, te pup :*

| Renata_2449 a răspuns:

Pai, eu sunt fata si sincer, daca m-ar intreba un baiat pe mess daca vreau sa ies cu el asi spune NU, pentru ca inca nu il cunosc destul de bine, deci trebuie sa vorbesti cu ea si la liceu/scoala ( ce o fi ) si ia-o mai usor : Vorbesti cu ea din intamplare de mai multe ori ( de exemplu : ti s-a desfacut siretul, etc ( ce observi tu la ea )) si pe urma incepi sa o saluti, pe urma ii ceri ID-ul de mess, si vezi tu cum faci, dar ( sa nu o iei direct cu intalnirea ) Ca nu o sa vrea ( parerea mea big grin ) Sper ca ti-am fost de ajutor, fundita? puppy dog eyes

| AmelieIdk a răspuns:

Zici ca te-ai indragostit de ea... apoi ca te-a atras corpul ei. Nu te sfiesti deloc sa mentionezi ca ea te merita, ca fetele prefera baieti mai mari decat ele, ca vrei sa incerci si cu ea.sa incerci altceva. E serios vorba de dragoste sau o vrei doar pentru sex? Adica, 12 ani, e cam mica. xD Nu stiu daca se va simti ciudat ca esti cu 4 ani mai mare decat ea, dar daca ai de gand doar sa te folosesti de ea pentru ca vrei ceva nou, sigur se va simti ciudat! Ai sanse in functie de personalitatea eilaughing De parintii ei... etc. big grin Ma rog, succes oricum!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WoW, rare ori gasesti baieti care vor sa fie cu fete mai mici, da ai sanse chiar foarte mari pentru ca fata s'ar simtzii protejata dar sa ai grija de ea si sa o lasi sa isi traiasca copilaria tare frica imi e pentru ea... unii baieti vor numai sex pentru ca le place sa o faca numai cu virgine si ma stiu eu ce ma rog las'o pe asta...pa ra ram vb pe mess asa sunt si eu cu pr meu doar vb pe mess pana cand o sa ne vedem si aveam 6 luni imp mda stiu ca suna aiurea si nu stiu scoate'o la un suc nu mai stawinking probabil si ea te place chiar sigur si nu se va simtzii ciudat ca esti mai mare chiar ii va placea tongue ok te pup :*:* sper sa iti mearga cu ea.

| Lo_9668 a răspuns:

Nu cred ca o vor lasa parintii asta e problema laughing