| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep... ma simt foarte atrasa de un tip, e mai mare decat mine cu 5 ani, daca are vreo importanta. Nu i-am dat atentie initial, desi prietena mea mi-a spus ce "bunaciune" e. In fine, la cateva zile primesc o cerere de prietenie pe facebook, surpriza, el era. M-a abordat, am vorbit chestii lipsite de sens, acelasi lucru intamplandu-se si a doua zi. Intre timp am aflat ca tipul vorbeste si cu prietena mea. In fine, au urmat vreo doua saptamani in care nu am mai vorbit, asta pana la ziua mea de nastere, moment in care mi-a urat "La multi ani!". I-am raspuns, ca na, asa e politicos iar de atunci a inceput totul...
A inceput prin intrebari de genul "cand faci cinste", ajungand la "as veni la tine insa nu ii cunosc pe ai tai" ca intr-un final sa ajungem sa ne vedem. Am vorbit, chestii banale, si de acesta data, chiar daca el profita de fiecare ocazie sa ma atinga, sa mai bata un apropo, ceva gen "imi e foame de cred ca o sa te mananc toata".
Stiu, ce zic aici sunt lucruri absurde, pentru unii si poate va intrebati de ce m-am gandit sa scriu, insa eu am avut o relatie de aproape 5 ani, care s-a incheiat un urma cu 6 luni, timp in care nu m-am concentrat pe altceva decat asupra facultatii. Imi vine oarecum greu sa ma detasez de acea rutina de a ma vedea seara de seara cu aceeasi persoana, din aceasta cauza am fost si extrem de retinuta, dar in acelasi timp emotionata cand m-am vazut cu tipul respectiv. Fireste ca nu i-am explicat care e motivul comportamentului meu deoarece nu mi s-a parut ok sa fac asta de la prima intalnire.
Dupa acea intalnire, scurta de altfel, am incercat sa il abordez eu insa a venit cu scuze cum ca e ocupat, asta intamplandu-se in doua seri la rand, iar eu m-am hotarat sa il las in pace. Sunt constienta ca are un loc de munca ce ii ocupa mult timp, insa mi s-a parut ciudat cum de in alte dati si-a facut timp sa vorbeasca cu mine insa acum, peste noapte, a devenit asa ocupat.
Acum vin si intrebarile laughing. Oare chiar asa o impresie proasta am facut la prima intalnire? Ar trebui sa incerc sa mai vorbesc cu el sau sa il las in pace? Exista oare sanse sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| e1xtz a răspuns:

''As veni la tine, dar nu ii cunosc pe ai tai, mi-e foame, cred ca am sa te mananc toata''...ieftinituri la care in general ar pune botul chioscaresele, o fata educata ce s-a concentrat pe studii nici intr-un caz.

Tu cum ai fost cumintica, multi ani intr-o relatie serioasa pe parcursul a mai multor ani, putin naiva probabil, nu ai sesizat ca de fapt a testat terenul sa vada cat de repede ai putea sa ii cazi la asternut.

Sunt sigur ca si-a dat seama ca e mult de munca si a renuntat.

Nici sa te mai gandesti nu merita pentru specimene de genul, mai ales ca a incercat si cu prietena ta vrajeala vreo 2 saptamani.

Daca te simti pregatita pentru o relatie cauta un baiat potrivit pentru tine, nu excitati de astia care cauta si ei o gasculita sa se descarce, satui in general de laba.

| BiancaMadalina93 a răspuns (pentru e1xtz):

Ok, sunt de acord cu raspunsul tau, insa cred ca nu ai sesizat faptul ca eu am mentionat ca nu stie de relatia mea de aproape 5 ani happy. In orice caz, am renuntat... asta e happy. Intr-adevar sunt cuminte si poate ca el nu cauta asta ci cu totul altceva, ce m-a deranjat mai mult a fost faptul ca, azi toate bune si frumoase iar a doua zi s-a schimbat pagina. big grin

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se uita la tine pentru ca nu esti de o seama cu el

| Adry05 a răspuns:

Poate pur si simplu s-a jucat un pic sa vada daca te poate cuceri si cum ai si acceptat sa iesi cu el i s-a dus interesul. Sau, poate intre timp s-a cuplat cu o alta fata. In fine, eu zic sa nu-l mai cauti, vezi daca mai da el vreun semn.

| TrăieşteClipa a răspuns:

A crezut ca o sa-i sari in brate de la prima intalnire, nu are chef de o relatie serioasa.

| AliGab a răspuns:

Lasa-l in pace si vezi-ti de viata ta

| IonuţR1995 a răspuns:

A incercat si el ceva, si vazandu-te retrasa si respingandu-l, ce-o fi zis, asta-i tare, n-o sa-mi mearga...
Stai linistita, are balta peste. Axeaza-te pe tine si pe facultate.

Mult succes la facultate.