| Manu1233 a întrebat:

Am 16 ani și venele mele sunt prea evidențiate pe penis. Din câte am înțeles sunt de la creștere, nu trebuia ca creșterea să se fi oprit odată cu vârsta de 16 ani?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Informatiile tale sunt eronate si incorecte in privinta aspectului suprafetei penisului, din moment ce NU ai stiut ca penisul este strabatut in mod normal de o retea foarte deasa de artere si de vene sange in toate directiile posibile. Vasele de sange sunt de cele mai diverse grosimi si de regula cele care sunt foarte groase ies in relief, fiind foarte evidente mai ales dupa ce cresterea si dezvoltarea penisului s-a terminat si varsta barbatilor avanseaza Multa sanatate!

| Manu1233 explică (pentru corbulalbrosu):

Ok, deci nu o să mai am așteptări să mai crească penisul?

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cresterea nu se termina la 16 ani.

| Eliza3 a răspuns:

Nu este neapărat o regulă fixa că la 16 ani creșterea sa se oprească la orice persoana? Este normal că fiecare adolescent să aibă o anumită perioadă (care nu e una fixa) pentru a se dezvolta.