| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si am nevoie de opinia voastra. Recent o fata s-a mutat la mine in clasa, am inceput sa comunicam incet incet, ne jucam un joc impreuna pe PC seara tarziu si mai facem caterinca de lucruri random sau de colegi. Pe internet este totul fain dar fata in fata ea nu este la fel, nu face eye contact cu nimeni, se uita numai la mobil si nu prea intretine o conversatie.

AcuM a inceput sa imi placa mult de ea, si nu stiu cum sa procedez, e prima oara cand imi place de o fata care este sau cel putin vrea sa para ca este introvertita. Am tot zis ca o invit pe afara dupa ore sa mancam ceva, ca sa nu iasa prea mult din comfort zone dar nici la scoala nu prea mai vine acum, si ultima optiune care ma ajuta sa vorbesc cu ea este internetul...

Ceva sfaturi? cel mai bun ar fi sa o uit dar nu prea pot asta in momentul de fata laughing

Multumesc in avans.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a afla in mod direct si fara dubii de ce natura, ce fel de sentimente simte/are ea fata de persoana ta, ar trebui ca la un moment dat, intr-un moment propice, sa-i iei cele 2 palme ale ei in palmele tale, sa te uiti direct in ochii ei, sa-i spui ca o placi si din acest motiv ai dori sa deveniti prieteni apropiati, sa iesiti din cand in cand la cate o plimbare doar in 2 intr-un loc mai retras, romantic, cum ar fi aleile unui parc. Procedand astfel ar fi "obligata" pur si simplu sa-si dezvaluie sentimentele, fara a mai avea posibilitatea de a se eschiva sau sa amane raspunsul. Ai obtine negresit raspunsul dorit prin acceptarea sau refuzarea invitatiei. Nu ai nimic de pierdut, poti fi doar in castig indiferent de rezultat. Succes.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns! dap, aceasta este cea mai directa varianta, ma gandeam sa o iau incet incet dar nu prea am varianta aceea avand in vedere ca nu prea o mai vad. noi vorbim cam de 1 luna, nu este putin cam devreme sa aiba orice sentiment? nu a dat vreun semn de interes pana acum.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar asta este idee sa obtii un raspuns clar. Sa afli daca chiar merita sa o mai lalai inca o vreme in speranta ca poate-poate se va intampla ceva, pentru a nu ajunge in situatia ca la un moment dat sa constati ca ti-ai irosit/pierdut timpul inutil.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Corect, cred ca asa am sa fac. Multumesc mult!

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Lol rolling on the floor)

8 răspunsuri:
| Dugalle a răspuns:

Buna,
Chestia cu iesitul afara sa mancati ceva. Ai face bine sa nu o duci intr-o tigaie de fast food.

Ce sfaturi? Omul e asa de variat incat cel mai bun sfat e sa o dai cum te taie capul sau instinctul.

| OanaAlexandra123 a răspuns:

E timida. fa tu primul pas

| LAMANTIN17 a răspuns:

Buna Andrei!
Si eu sunt o persoana timida, extrem de emotiva, care socializeaza destul de greu.Fiecare om este diferit in felul lui, iar eu cred ca tu esti atras in mare masura de faptul ca este timida. Daca ai inceput sa dezvolti sentimente pentru ea, din puctul meu de vedere ar trebui sa comunici mai des cu ea.Ai incercat sa o suni? Sau ar fi dragut din partea ta ca maine de 8 martie sa ii cumperi un trandafir alb, aceasta floare semnifica puritatea, nobletea si gingasia unei femei. Incearca sa te apropii cat mai mult de ea.^^

| anonim_4396 explică (pentru LAMANTIN17):

Multumesc pentru raspuns! In mare parte ai dreptate sunt atras de faptul ca e diferita din punctul meu de vedere. De comunicat comunic cat pot, la scoala orice oportunitate aveam o luam dar acum nu mai vine (este un liceu la care nu trebuie sa fii prea prezent). Pe internet cum am spus, seara ne jucam si mai vorbim cate ceva. Eu i-am cumparat ceva si de 1 martie si nu am apucat sa o vad la scoala, nu a venit de ceva timp :/ de locuit nu stiu unde locuieste, de aia sunt si putin "disperat", ca dezvolt sentimente pentru ea si raman fara posibilitati.