| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si am o problema, recent la noi in liceu a fost balul bobocilor, am hotarat impreuna cu niste colegi sa mergem anul acesta deoarece este ultimul an... Toate bune si frumoase, cand am ajuns la localul unde s-a organizat balul, am vazut o fata si pur si simplu m-am topit cand i-am vazut ochii si numai asta, parul, buzele etc etc. Sunt un baiat timid cu bun simt, de treaba, intelegator, nu am vicii, marog am si defecte uneori exagerez sunt gelos. Nu am avut curajul sa ii spun nimic doar i-am privit ochii si ea s-a uitat de vreo cateva ori la mine... timpul a trecut, balul s-a terminat, am plecat in club cu colegii. Ne-am distrat, dar curaj sa ii zic fetei aceleia ceva nu am avut. Ea a plecat mai devreme acasa si am avut norocul ca am recunoscut-o pe o amica care a stat prin preajma ei, am aflat de la amica ca fata de care imi place este si ea timida, cuminte si pot face rost de numarul de telefon, dar nu stiu cum sa o abordez? Ce sa fac? (scuza-ti-ma daca am facut vreo greseala de gramatica si ciudat ca la varsta asta intreb chestia asta, dar chiar nu stiu)

Răspuns Câştigător
| CristianPreda a răspuns:

Pai fi atent. Dupa ce faci rost de numarul ei de telefon,incepi si tu conversatia cu un "buna". Ii spui ca ai facut rost de numar de la o prietena si ca ai vrea sa va intalniti. Daca o sa vorbeasca cu tine,cauta lucruri in comun,etc. Daca o sa va vedeti,o scoti la un suc si vorbiti mai multe acolo. Incearca sa nu mai fi asa timid, pentru ca, tinand cont ca si ea este timida, tu esti baiat, deci ar trebui sa faci primul pas. Sper ca te-am ajutat. Bafta cu ea happy

9 răspunsuri:
| dragosh a răspuns:

De ce nu ti-ai facut curaj cu un shot de ceva daca esti asa timid.Crede`ma asta merge de fiecare data.Acum cand o sa va intalniti, daca o sa fie in oras vezi sa nu duhnesti a alcool.Succes boy, bate fieru`cat e cald

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 18 ani ar trebuie sa nu mai ai atatea emotii cand vorbesti cu o femeie. Fi si tu matur si invit-o la o cafea/suc/pizza

| grab a răspuns:

O suni, te prezinti, ii faci complimentele de care ne-ai zis aici si ii spui ca vrei sa o cunosti mai bine. happy succes!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Buna, bla bla, te-am vazut la balul bobocilor, vrei sa ne vedem weekendu asta la o cafea?

| Anonymous1995 a răspuns:

Nu iti trebuie numarul de telefon al ei, o sa pari cam obsedat daca o sa o suni asa din prima, caut-o pe facebook si abordeaz-o acolo, daca te place o sa gasiti subiecte de discutii, o sa fie bine big grin

| 010101012 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o abordezi face to face. Ar fi putin ciudat sa o sune un neconoscut si sa nu aibe habar de cine esti. Intalneste-te cu ea in liceu si incepeti o conversatie printr-un simplu si banal "Buna!". Faceti cunostinta si incepeti sa vorbiti despre prieteni comuni(daca aveti), cum i se pare la liceu, iada, iada, iada. Chestii de genul. Ai 18 ani, ar trebui sa stii mai bine despre ce subiecte sa vorbiti.La final i-ai putea sa ii ceri nr. de telefon, ca doar asa e frumos. Okey, pai, bafta! Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!

| MickyGirl a răspuns:

Cred ca ti-ai dat singur jumatate din raspuns. Daca te-ai straduit sa afli numarul ei de telefon inseamna ca iti doresti sa o revezi. Ia numarul ei de telefon si spune-i exact ce ai scris mai sus: ca te-ai topit pur si simplu cand ai vazut-o, ca nu ai putut sa o mai uiti si din acea seara nu te poti gandi decat la ea.
Daca nu incerci nu ai de unde sa stii daca si ea te place happy

| anonim_4396 explică (pentru MickyGirl):

O intrebare. Nu par prea direct?

| MickyGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ce fel de persoana e ea. Daca e timida nu inseamna neaparat ca te va respinge pentru ca ai fost prea direct. Poti sa incerci sa fii si mai putin direct. O poti cauta pe facebook, o poti aborda la scoala, dar indiferent de varianta va trebui sa gasesti acel moment in care sa vorbesti cu ea ca sa iti poti da seama daca te place sau nu.
Poate telefonul de la un strain nu e cea mai buna varianta si atunci de preferat ar fi o intalnire fata in fata. Nu e nevoie sa o abordezi ii spui direct totul atata timp cat ai un plan de a o cuceri (daca intr-adevar iti place atat de mult de ea).