| SuntSerios1 a întrebat:

Am 2 intrebari.
Deci prima e normal sa nu mi se rupa inca ata? Deja am avut al doilea contact sexual si dadeam foarte repede, nu dadeam incet, ea gemea si imi era inca frica sa nu auda sora mea sau ceva, o sarutam si ii puneam si mana la gura din cand in cand, la al 3 lea se va rupe, ce credeti? Am 17 ani!
2.Am un prieten tot de 17 ani si el are o prietena de 13 treaba e urmatoarea fata e adoptata si nu mai vrea sa stea acasa din cauza mamei adoptive, nu are tata, sunt doar ele doua, deci maica-sa o cearta daca ia 8 la scoala, ea vrea sa ia doar 9-10 sa fie prima din clasa.
Alteori maicasa nu stie sa gateasca, ciudat, stiu, mananca prin oras si nu ii cumpara mancare ca cica se ingrasa si nu mai face copii, ii ia un sandwich de la kfc 3, 50 parca plus cartofii, pungulita aia mica, atat doar. Si seara ii face niste omleta, a vazut chiar prietenul ei asta. Plus ca nu o lasa afara, doar sambata si atunci se vede cu prietenul ei, in saptamanile astea 2 de vacanta s-au vazut de 4 ori, plus inca multe lucruri, nu stau sa le enumar. Deci fata nu mai vrea sa stea cu ea si vrea sa se mute defintiv la baiat daca vine maica-sa cu politia a doua zi si fata le povesteste prin ce trece si ca nu mai vrea sa stea cu maica-sa, ce se intampla?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. E foarte normal, in jur de 60% din barbati traiasc cu ea integra toata viata. Deci nu stim cand si daca se va rupe, nu are nici o importanta.
2. Poate chema protectia copilului si sa se intoarca la orfelinat. DEsi din ce spui, mama este foarte grijulie cu fata si ii vrea numai binele.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria ca nu s-a rupt ata in urma celor doaua acte sexuale. Ea se poate rupe la urmatoarele acte sexuale sau poate sa ramana intacta pana la adanci batraneti.
In ce priveste a doua problema pezentata de tine, daca merge la politie si spune ce face mama ei cu ea, este posibil sa fie luata de la mama adoptiva la un centru de plasament.

| SuntSerios1 explică (pentru Emilian65):

Si daca o ia mama la baiatul ala in adoptie?

| Emilian65 a răspuns (pentru SuntSerios1):

Scrie aici răspunsul tău... Fara acordul mamei fetei nu poate sa o adpte.

| SG1995 a răspuns:

1. E normal să nu ți se rupă "ața".

2. Cazul ăsta e de protecția copilului, și din păcate legea nu permite ca doi minori să stea împreună, dacă părinți băiatului știu situația fete și vor să o ajute atunci e altceva, dar dat fiind vârsta fetei relația e una destul de pasager, nu cred că o să le țină mai mult de câteva luni, maxim un an.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Ai uitat complet de puncte si virgule.In cazul tau, e normal.Fiecare om are acea ata mai groasa sau mai subtire.In al doilea caz, fata ar trebui sa mearga la protectia copilului unde sa o reclame pe ma-sa adoptiva.

| SuntSerios1 explică:

Parinti baiatului stiu de ea a fost si acasa la ei de 5 ori pana acum si sambata din nou o sa vina dupa cum am spus doar sambata o lasa afara parinti baiatului vrea sa o ajute pe fata dar se teme sa nu pateasca ei ceva dupa aia

| Gabi171020 a răspuns:

Amenda