| geims01 a întrebat:

am 27 ani si sunt indragostit de cea mai buna prietena a mea.Suntem singuri ambii de ceva vreme ne cunoastem de mult timp si ne-am afisat numai ca prieteni pana acum.Ar fi simplu ca eu sa-i spun clar ca m-am indragostit de ea dar nu stiu care e reactia ei si imi este teama de un refuz iar apoi nu stiu daca am mai fi asa de buni prieteni ca acum.Astfel eu am incercat de nitel timp sa-i dau cateva semnale ca imi pasa de ea, cateva complimente o tot sun si o intrebare ce face doar atat, iar ea imi multumeste doar...A si mi-a zis odata ca daca mai exista oameni cu suflet mare unul din ei sunt eu.I-am zis deunazi ca imi este dor sa mai beau o cafea impreuna ca este o fata minunata dar nu a specificat ca si ea isi doreste doar mi-a multumit de compliment.E o fata speciala pentru. mine si chiar imi este greu sa renunt asa usor la ea.Sa cred ca ea nu e interesata de mine ca iubit sau poate nu am fost eu destul de clar cu ea. Daca era si ea interesata catusi de putin nu credeti ca ar trebui sa dea si un semn ceva...

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

La 27 de ani ar trebui sa apesi pe acceleratie, parerea mea. Din ce-mi relatezi tu acolo, pare o tipa foarte asezata. Nu cred nici ca face foarte multe glume cu tine.

| geims01 explică (pentru Lawliet14):

La ce te referi spunand ca nu face prea multe glume cu mine..adica?

7 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Bai femeia isi da seama imediat de ceea ce simti pentru ea si daca nu ti-a dat un semna pana acum...

| geims01 explică (pentru shadow72):

Asa e ma cum zici tu, dar nici eu nu am fost ferm ce vreau, oricum mai convinge atunci cand o sa-i marturisesc verde in fata sentimentele mele.Chiar daca ar fi negative semnalele ulterioare din partea ei eu o sa ma simt mai bine decat ca acuma confuz.....si poate astfel voi reusi sa am ochi pentru. o alta.
Totusi eu cred ca ea simte ceva pentru. mine dar asteapta...

| shadow72 a răspuns (pentru geims01):

Se prea poate...si chiar daca nu simte, daca ai grija cum ii spui poate accepta sa formati un cuplu pentru a incerca macar iar in timp ar putea iesi ceva

| Alcyon a răspuns:

Daca nu ti-a dat de inteles in mod clar ca te place, eu cred ca nu e interesata de tine. Ai grija ce faci, fiindca e posibil sa-i pierzi prietenia.

| Futhakari a răspuns:

Ca barbat ar trebui sa ai tu initiativa de acea sunt tem numiti sexu puternic, daca nu-i spui tu i va spune altu si crede-ma ca ia nu va sta singura toata viata, asa ca ai doar un lucru de facut spune-i ce simti atat si apoi astepti raspunsu nu trebuie sa fie pe loc las-o sa se gandeasca, e incarcata emotional 100%.

| Sidonia07 a răspuns:

Ii marturisesti ceea ce simti.incearca nu o pui in situatia de a-ti da un raspuns sau de a face o alegere - de a fi sau de a nu fi cu tine, ci doar ii comunici ca, inevitabil, te-ai indragostit de ea, pentru ca este o persoana minunata.