| 123Andreea a întrebat:

TPU!
Am nevoie de ajutor!
Un baiat este indragostit de mine...
Ma tot alinta si-mi face complimente.
Sincer nu-s interesata de el.
Cum pot sa-i zic dar fara sa-l ranesc!?

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Simplu îi spui adevărul că nu îl placi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îi spui pur şi simplu că nu îl placi!
Sau îi poţi spune că ai pe cineva pur şi simplu!
Te pup!

| Hevnoraak a răspuns:

Ai două opțiuni.
1:Faci ca majoritatea îi dai "jet", nu-l mai bagi în seamă, îl ignori, îl insulți și scapi de el.
2:Vorbești cu el între patru ochi și îi spui că nu te simți atrasă de el, că nu are rost să-și facă speranțe deșarte etc. Vorbește calm dacă nu vrei să-l faci să sufere.

| Raiiiisa a răspuns:

Daca nu esti interesata de el, ar trebui sa-ti fie indiferent ca-l vei rani sau nu.
Si daca tot vrei sa eviti asta, spune-i adevarul pentru ca va suferi mult mai mult daca isi va face sperante si mai mari.

| LuMix a răspuns:

Spune-i direct adevarul.

| OchiiCaprui a răspuns:

Nui spune nik...nul mai baga in seama si arata-i ca nu esti interesata...dar nu fi prea dura cu el.Bft

| OchiiDinUmbra a răspuns:

DIRECT! ...nui lasa sperante.nui spune ca ai pe altcineva momentan.
ii spui asa :"uite, nu stiu daca asta vrei sa-mi zici, insa daca vrei sa-mi dai de inteles ca ma placi atunci scuze, dar nu simt reciproc.atat voiam sa-ti zic, nu trebuie sa te simti ciudat sau cv.happy" si dupa schimbati subiectu