| 6Lina6 a întrebat:

am asa o intrebare. Trebuia azi sa mi se inceapa menstruația, mi-a curs cateva picaturi doar m-am trezit pe la 2-3 si spre baie mi s-a facut rau si mai sa leșin, mentionez ca mai cursese ceva.
Acuma aproximativ o luna am luat pastila de a doua zi, poate fi din cauza pastilei? Sau pot avea vreo sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acea pastila contraceptiva, blestemata si nenorocita, in mod absolut sigur ti-a dereglat desfasurarea normala a ciclului menstrual, pe o perioada imposibil de anticipat. Va trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca urmatoarele cateva cicluri menstruale cel mai probabil vor avea o desfasurare anormala si impredictibila. Nimeni nu-ti poate oferi un raspuns catusi de cat plauzibil la aceasta intrebarea. Pentru linistea ta sufleteasca ar fi indicat sa iti faci un test de sarcina, fiindca rezultatul obtinut va fi 100% corect si conform cu starea ta actuala. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim!
Pastila aia este eficeinta doar 95%. exista un 5% sanse sa nu functioneze in corpul unor femei.
In orice caz, acum experimentezi efectele secundare ale acelei bombe hormonale pe care ti-ai bagat-o in corp luna trecuta.

| gi4284 a răspuns:

Dar nu ai specificat ca ai avut vreun contact sexual fie el protejat sau neprotejat...pur și simplu te ai masturbat acum o luna și ți au ejaculat degetele. god