| anonim_4396 a întrebat:

Am cateva nelamuriri: in primul rand care e diferenta dintre dragoste si sex? apoi care e diferenta dintre cu si fara prezervativ? cum ramane fata insarcinata? se poate sa ramana de la primul contact sexual? fara prezervativ ramane insarcinata? de fiecare data cand o fac trebuie prezervativ si cand imi doresc copil o fac fara? cineva mi a spus ca nu a folosit prezervativ niciodata si totusi are 2 copii si traieste cu sotia lui de 20 si cv de ani deci asta inseamna ca au facut-o doar de 2 ori? cred ca nu? atunci? cred ca cam atat daca mai e vreo nelamurire revin dar acum sa aflu astea multumesc TPU!

6 răspunsuri:
| papusika97 a răspuns:

Pai dragostea din cate stiu eu e acel lucru fara penetrare sexuala doar saruturi mangaieri atingeri si multe gesturi tandre sexul este penetrarea vaginului de cele mai multe ori sunt luate fiind acelasi lucru nu exista o regula apoi daca folosesti prezervativul scade riscul de a avea o sarcina nedorita si o boala neasteptate cum ar fi sida sau multe altele cu transmitere sexuala si o fata ramane inssarcinata cand baiatul ejaculeaza in ea si un spermatozoid sau mai multi fecunodeaza un ovul ovului este in aparatul femei in vagin iar spermatozoidul in penis la barbat se poate sa ramana insarcinata de la primul contact daca a ejaculat in fata daca nu nu are de ce dar se poate trezi cu boli nu este obligatoriu sa ramai insarcinata fara prezervativ numai prin neglijenta baiatului daca a ejaculat in persoana cand iti deoresti copii ai grija sa ejaculeze in tine daca nu iti doresti te feresti de asta inseamna ca atunci a ejaculat in sotia sa alteori nu a ejaculat in ea sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| MiK3L a răspuns (pentru papusika97):

Spermatozoizii nu sunt în penis ci in testicule, şi nici ovulele in vagin ci în ovar.

| papusika97 a răspuns (pentru MiK3L):

E vorba despre actul sexual in sine cand ovulele coboara din ovar si spermatozoizi se afla pe canalul penisului

| Aflat_Robert_1997 a răspuns:

Nu ii neaparat.sa o faci cu prezervativ casa nu ramai insarcinata. daca nu se termina parteneru tau in tine.nu ramai insarcinata.dar daca da se termina in tine ramai laughing