| Neamiticahfdn a întrebat:

Salut Tpu...am cunoscut o fata, adica era colega de clasa cu mine..am inceput sa trag cu ochiul pe la ea pentru ca este o fata frumoasa, inalta, cu alte cuvinte arata bine..si observasem ca mereu se purta ciudat cand eram in preajma ei, era mai timida nu prea vorbea, eu ii faceam diferite complimente ca arata bine si treburi, insa parca se ferea de mine, dupa care observam ca se uita la mine cu ochii ei mari, cand maa uitam in ochii ei, isi intorcea privirea, i-am propus sa ne intalnim si nu a acceptat..acum am facut un cont fake de Facebook si vb cu ea si ii spuneam ca o plac si chestii, si a zis ca daca nu ii spun cu cine vorbeste nu imi mai raspunde, i-am zis sa ghiceasca, si ghici ce a zis numele la alti colegi de clasa care sunt niste prostowani vorbesc urat, se poarta urat, lovesc fetels (in adevaratul sens al cuvantului ..peste fata)..si cand i-am zis cu adevarat cine sunt nu mi-a mai raspuns..deci eu trec peste faza ca nu ma place, dar ma tot intreb cu ce sunt baieti aia natarai mai buni ca mn..care vorbesc frumos cu fetele, ma imbrac frumos, nu fumez, nu beau, sunt mereu parfumat si chestii? Cum ii poate placea de aia cand ei sunt atat de dezordonati..eu zic ca poate ii place doar din motiv ca se cred jmecheri cu vorbe urate si din astea.voi ce parere aveti.
Ps: Ma scuzati de greselile gramaticale pentru ca scriu de pe telefon si este si o ora tarzie.

4 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Salut, nu poti schimba o persoana cum vrei tu, este evident ca nu simte nimic atragator la tine dar asta nu inseamna ca tu esti de vina si gata trebuie sa-ti iei atitudinea de smecher, fii tu insuti nu te schimba pentru o persoana doar de dragul de a te place, o sa gasesti persoane care te va place asa cum esti tu si nu smecher.

| Neamiticahfdn explică (pentru RyanGeorge):

Tocmai de aia, nici nu o sa ma schimb pentru o fata nai ales care nu ma place. Doar ca e interesant faptul ca ea este o fata linistita, vorbeste frumos, stie sa se poarte, si ii place de golani aia care nici nu-i dau atentie

| Ralukafay a răspuns:

Sigur te place, dar ii este rusine sa recunoasca.Baga-te si tu mai mult in seama cu ea, cand esti fata in fata cu ea si incearca sa faci asta si de fata cu prietenii/colegii, dar si cand sunteti doar voi singuri.Nu o strsa si nu o plictisi, dar nici nu te da batut pana cand nu afli parerea ei despre tine.

| gazza01 a răspuns:

Te scuzam si de greseli! Sunt persoane si persoane. Si pe mine ma atrag barbatii putin mai mari decat mine si mai tupeisti, golanasi (nu agresivi si vulgari), poate ca de aia si pe ea.