| booogdanz a întrebat:

am cunoscut o fata de cateva zile in autobuz sta in acelasi oras cu mine. cum sa fac sa ma bag in seama cu ea cand merg cu autobuzul ca eu cobor inaintea ei si ce sa ii spun. :d as prefera o fata sa raspunda big grinbig grin :*

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incepi cu salut, ce mai faci, fa asa incat sa te asezi langa ea pe scaun[daca sta jos si e liber scaunul de lanfa ea]apoi vezi cum reactioneaza si incepi cu ceva legat de scoala de ex

| Laurishka a răspuns:

Cred ca o placi nu-i asa-i? Trebuie sa o iei cu vorba intrab-o unde coboara, apoi imprietenestete cu ea.Intreab-o cum o numeste, citi ani are, unde locuieste(dar asta cred ca va fi nepoliticos).Pur si simplu trebuie sa ai limba comuna cu ea.