| Laviy a întrebat:

Am din nou o problema. In ultimele zile iubitul meu se purta foarte aiurea, abia daca ma baga in seama, nu ma mai alinta. Aseara stateam pur si simplu la telefon si nu parea sa aiba vreun chef de mine si i-am zis "Hai ca te las vad ca nu ai chef de mine" si face ca "Na bine" dar nu avea un ton suparat ca ii inchid sau asa, parca se bucura, si i-am zis "Mda, nici ca-ti pasa" si m-a bufnit plansu... am mai stat 2 secunde si l-am intrebat "Dc te porti asa cu mine?" si mi-a inchis, se vedea pe vocea mea ca plang, uraste cand plang. Acum intrebarea este, ce se intampla cu el? Avem un an si ceva impreuna, am trecut prin multe certuri si impacari si asa, chiar nu il inteleg. Ce are?sad

10 răspunsuri:
| sylar2007 a răspuns:

Imi pare rau ca trebuie sa iti zic asta dar asta e adevarul ori are pe alta ori nu te mai iubeste(sau ambele)cand iubesti nu faci asa ceva

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Scapa cat mai repede de el, va fi din ce in ce mai rau! Asculta-ma, daca te iubeste te respecta nu se comporta asa cu tine.Sunt atatia baieti, nu trebuie sa stai la cheremul oricui, ca asa vrea el. Tu ai plans si pe el l-a durut undeva, ti-a inchis telefonul in loc sa iti spuna"Imi pare rau iubita. etc". Asculta-ma bine si daca vrei sa vorbim mai multe cere-mi id-ul la mesaje, te pot ajuta, am trecut prin multe:*

| ChuPaChuPsPinK a răspuns:

Posibil sa aiba pe alta sau vrea doar sa incheie relatia cu tine. Poate sa ii placa de alta fata sad.

| Aysa19 a răspuns:

Ioii! Deci buna. Am decis sa-ti raspund caci ma regasesc in povestea ta.Eu am avut un prieten de care m-am despartit acum 3 luni... aveam o relatie cu el de 2 ani jumatate.Ne intelegeam foarte, foarte bine chiar unii ne invidiau, apoi de la 4 5 luni incoa, numai se comporta asa era rece cu mine, indiferent si il intrebam daca ma mai iubeste etc si zicea ca daa! ..Nu vroia sa ma lase, insa nu intelegeam motivul, bine la noi era si distanta dar asta nu era o piedica adica daca pana acum nu a fost de ce era sa fie de acum incolo?! Totusi de Craciun(2011), trebuia sa vina aici al mine iar eu de revelion, si a bagat motive iar ca nu poate, si sa vin eu, apoi ne-am certat si pana la urma i-am zis "Daca tot rece si etc de ce nu ne despartim?" iar la care el a raspun"Bine atunci asa numai are rost". Eram devastata, franta si moarta!sadNu imi imaginam viata fara el, totusi lunile in care el era rece i-am zis ca o sa ma piarda daca continua asa si el zicea "bine"..La telefon cand vorbeam mi se intampla exact ca tine stateam ore si nu zicea nimic aproape era doar rece si indiferentoh go onNici acum nu intelegt motivul de ce sa comportat asa. Dupa 2 saptamani ce ne-am despartit m-a cautat si am implorat sa ma intorc la el, era in stare sa faca tot sa revin al el... dar era tarziu! Eu am invatat sa traiesc si fara el, e greu dar asta e.Si in sfarsit sfatul meu e sa te desparti de el, vorbeste inainte serios sa-ti zica ce se intampla cu el, zii ca comportamentul lui te doare enorm, si daca el nu inceteaza tu nu poti continua asa.Atunci ai sa vezi cu adevarat ce vrea! Incearca:*Si astept sa-mi spui ce ai obtinut:-s.

| Laviy explică (pentru Aysa19):

O sa incerc :*. Dar il mai las putin sa se calmeze...

| Aysa19 a răspuns (pentru Laviy):

Si eu sper sa fie doar asa si sa nu renunte la voisad! ..Eu inca sufar dara sta e! Mie dor de fostul dar merg inainte!

| Cherilyn a răspuns:

Stai calma laughing
Hmmm, daca zici ca aveti mult impreuna, nu vad de ce i s-ar lua asa brusc de tine.
Nu-l mai cauta un timp, si daca te cauta el spune-i ca vrei sa va intalniti si sa clarificati tot.
Poate ca are ceva pe suflet, vreo problema si de aceea a avut iesirea asta.

Oricum, fii cat se poate de calma si nu dramatiza, daca nu se schimba, atunci e cazul sa pui capat relatiei.
Numai bine si bafta!batting eyelashes

| KidHug a răspuns:

Daca zici ca il cunosti asa bine, vorbeste cu el. Il inviti undeva si vorbiti, il intrebi care e problema. Si nu ti-a inchis fiindca "vaaai, ce insensibil poate fii", ci pentru ca fiecare om are problemele lui, si cand iti mai si plange cineva la telefon, iti vine s-o iei razna. Oamenii au nevoie de cineva care sa-i faca fericiti, cu care sa se simta bine, nu oameni pe care sa-i auda cum plang, oameni carora sa le rezolve problemele, de-asta uraste sa plangi. Spor happy.

| DianaMirela a răspuns:

Simplu, nu te mai vrea!

| vasile99 a răspuns:

Pai nu i-ai dat ce eu trebuit noaptea