| XLEMON123 a întrebat:

Salut TPU.
Am făcut sex protejat cu o fata acum 2 zile.
Tin sa precizez ca a fost de 2 ori una dupa alta iar ambele protejate si ejaculate in afara vaginului.
Prezervativele verificate si nu erau sparte.
Dupa primul contact am spalat super bine zona mea..Insa pe primul prezervativ(nu am ejaculat in ea) erau urme albe, dar nu cred ca era sperma ci scuipatul meu, repet, nu era spart si nici nu ea nu am ejaculat.
Este vreo sansa sa fi ramas?
Acum dupa 2-3 saptamani de la contactul ala, ii intarzie de 2 zile si nu are nici un simptom ca ar fi insarcinata si nici ca i-ar veni menstruatie..sunt super speriat, poate fi o dereglare? Ofer funda.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Informatia transmisa de @Floareasoarelui26 este 100% corecta.
-- Fiindca ambele contacte au fost protejate, nu poate fi vorba de sarcina.
-- Acele "urme albe" sunt secretie vaginala care devine mai abundenta atunci cand femeia este excitata.
-- Daca ea are ciclu menstrual de tip regulat si este sigura de aceasta intarziere, trebuie sa stie ca diferente de +/- 1, 2 sau chiar 3 zile sunt normale.
In plus trebuie specificat ca de asemenea intarzierea amintita este logica si normala si in cazul in care prietena ta are un ciclu menstrual de tipul partial neregulat. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost pritejate, nu poate sa ramana gravida.

| Sofer a răspuns:

Pai dacă ai făcut protejat, nu ramai însărcinată.

| Floridori a răspuns:

Fiindca ambele contacte au fost protejate, nu poate fi vorba de sarcina.
Acele "urme albe" sunt secretie vaginala care devine mai abundenta atunci cand femeia este excitata.
Daca ea are ciclu menstrual de tip regulat si este sigura de aceasta intarziere, trebuie sa stie ca diferente de +/- 1, 2 sau chiar 3 zile sunt normale.
Numai bine!