| anonim_4396 a întrebat:

am fost acum ceva timp cu o fata si ne-am despartit..rational daca gandesc, ar trebui sa nu mai insemne nimic pentru mine si nici sa nu ma intorc la ea.mentionez ca eu i-am propus sa ne despartim daca nu poate sa renunte la unele lucruri ce nu imi placeau, iar ea imediat a acceptat.mi-e greu sa fac eu iarasi primul pas ca la inceput.ce sfat aveti? mai merita sau sa merg inainte ca oricum asa e viata si vedem ce va fi in viitor? mersi.astept parerea voastra

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Viitorul tau este mai important decat un trecut ratat.

2 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

Ce îți spune ție.„a renunțat imediat" ..clar își dorea și ea asta.Treci peste.Vor mai fi și alte despărțiri...dar să fim realiști..mai mulți parteneri sau mai multe partenere..este un pas către gasirea... jumătații happy

| Hakuouki a răspuns:

Nu e corect ca tu i-ai cerut sa se schimbe (doar daca i-ai cerut sa renunte sa se mai dea la baieti sau chestii de genul) si poate de aceea a acceptat imediat cererea ta, totusi cred ca nu mai merita sa te intorci, continua-ti viata si ai sa vezi ce-ti rezerva viitorul.