| xman07 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat de la voi ca sunt intr-o situatie complicata si nu mai stiu ce sa fac.sunt cu o fata de un 1 si 7luni si ne-am cam certat in ultimul timp pentru ca e foarte geloasa iar eu aveam foarte multe treburi de facut si nu prea ii raspundeam imediat si se supara din orice(in fine am trecut peste). problema e urmatoarea:in ultimul timp refuza sa ne vedem spune ca nu poate ca nu o lasa ca are treaba chestii din astea si daca ne vedem o ora p sapt.intro seara tot asa imi reprosa k are o stare naspa si am intrebat-o daca priveste si relatia noastra si i-am zis sa zica sincer daca mai vrea sa fim impreuna sau nu si mi-a zis ca nu stie nici ea.se comporta foarte distanta asa, refuza sa marga cu mine pe undeva zice ca nu o lasa maicasa dar cand e vb de vreun coleg sau prieten de -al ei de la dansuri se duce mereu.ce ma doare e k nu-mi comunik si sambata acum are un majorat la care nu mi-a zis sa merg si eu cu ea am aflat de la o colega de-a ei.i-am zis sa ne vedem vineri cica nu crede ca are timp k au la 6 repetitii si cand am intrat p fb ei vb cu colegul de dansuri care are majoratul ca merge cu el sa il ajute sa pregateasca salunul sa aseze p acolo.acum 2 sapt cand ne-am certat tot asa ca ma saturasem eu de ea vb p fb cu un colege de banca isi facea avansuri ala ii raspundea gen :imi esti foarte drag pupci imbratisari inimioare sa-mi furi un pupic chestii destea.knd i-am zis nu a recunoscut dar i-am zis tot ce a vb si cica vroia sa ma faca gelos k e doar coleg k pe mine ma iubestee enorm.knd zice ca ma iubeste si nu stie ce vrea imi vine sa mor de oftica.mama imi zice sa o las dar parca nu pot imi vine greu dp cateva zile mi se face dor de ea.mentionez ca luna viitoare e majoratul ei se merita sa -i iau cv scump sau nu? sunt in dificultate ajutati-ma va rog.va multumesc!

9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Las-o numai merită, se pare că numai are niciun interes față de tine.

| WildDream a răspuns:

Cred ca s-a cam plictisit de relatia asta, cica te iubeste da abia daca isi face timp sa va mai vedeti. Si tot ea e geloasa. Poate ii e frica ca ii faci ce probabil iti face ea tie, adica iese cu altii.
Asta deja nu mai seamana a relatie, sa te rogi sa iasa cu tine si cu altii iese imediat... Poate iti e greu da eu zic sa incepi sa te obisnuiesti cu ideea ca relatia ta s-ar putea sa se termine cat de curand, asta cand o sa-si gaseasca pe altu (daca nu il are deja) si o sa-ti dea papucii.

| Șurubelniță a răspuns:

S-a plictisit de tine. Nu are rost sa mai stai cu ea din moment ce se supara din orice si mai presus de asta, e si foarte geloasa. Eu zic ca tie nu iti face placere aceasta situatie, te simti destul de nasol sa o vezi suparandu-se din orice, te deranjeaza si faptul ca nu va mai vedeti asa des.
Asa ca te intreb, de ce sa fii cu cineva care nu iti acorda atentie si nu mai ofera reciprocitate cand vine vorba de sentimente? Te minti pe tine insuti, tipa s-a schimbat, nu mai e ca la inceput, treci la urmatoarea! happy

| Schatzyyyyy a răspuns:

Nu mai merita nimic,fata s-a distantat de tine,ca nu mai e atrasa de tine, sau poate are pe altcineva! Nu vrea sa mai fiti impreuna, dar nu stie cum sa-ti spuna, iti dovedeste ca e indiferenta cu tine, poate asa iti dai seama ca nu te mai vrea

Răspuns utilizator avertizat
| ChocolateFantasy a răspuns:

In primul rand, frumos ar fi sa inveti sa folosesti "." -ul, "," sau ";".E o idee continua.La un moment dat m-am pierdut in micul tau roman. Ca sa fiu on topic, iti zic sa o lasi o perioadahappyPoate s-a plictisit, poate nu te merita. Abia dupa ce o lasi o perioada, si vezi reactiile ei, iti vei da seama cam ce e in capsorul ei happy

| rakuuu a răspuns:

Pfffff. naspa treaba. eu zic sa te desp de ea nu o mai cauta nu mai vbi de ea la nimeni sa vzi ca max intr-o luna vine ea la tine. da repet : Nimic de ea sau cu ea las-o sa creada ca esti indiferent

| katylyna a răspuns:

Mdee,,asa sunt unele fete vroia sa te feca gelos dau poate nu mai are nevoie de tine si nu vrea sa te superi;**

| xman07 explică:

Madalina asta am zis si eu.i-am zis daca nu stie cum sa-mi spuna sa nu mai ma caute ca mi-am dat seama dupa cum se comporta, dar tot ea este cea care ma cauta imi scrie mesaje nici nu stii cat ma chinuie asa.am vrut sa o termin de multe ori cu ea dar cand se intoarce la mine am o slabiciune pentru ea si o iert.