| Alexmorning11 a întrebat:

Am și eu o problema și vreau sa îmi dați un sfat. Părinții prietenei mele nu sunt de acord cu relația noastră, adică pe ea nu o lasă să fie cu mine. Problema de ce nu o lasă e ca eu am tenul mai închis și ei pretind ca sunt țigan. Cum as putea sa fac sa iau eu legătura cu ei pentru ca ei îi e mereu teama sa vorbească cu ei și plânge, as vrea sa știu Cum as putea sa fac sa îi cunosc și sa vadă ca eu nu sunt țigan.

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Mergi intr-o zi cu ea acasa la parintii ei si spune-le ca nu este asa cum cred ei si ca o iubesti mult si vrei o relatie frumoasa cu fiica lor.

| Coloringthevoid a răspuns:

Chiar daca esti sau nu tigan eu nu as vedea nicio problema daca personalitatea ta nu lasa de dorit. Vorbeste cu prietena ta sa ii convinga sau daca nu pune-te intr-o situatie din care sa iesi intr-o lumina buna.Indiferent ca parintii sunt de acord cu relatia voastra sau nu asta nu ar trebui sa te impiedice.

| Andi86 a răspuns:

Ia legatura cu ei, cel mai bine.
Adica vorbeste cu ea sau cand te intalnesti cu ea uita-te in telefonul ei si i-ai numarul mamei sau tatalui si ii spui fara nici o retinere ca ai vrea sa vorbesti cu amandoi. Cu rusinea nu faci nimic in viata. Mult succes!

| FluturasulVesel a răspuns:

Mai intai ar trebui saj intrebi ce inseamna pentru ei a fi,, tigan,,! Doar pentru ca tenul ii inchis asta-i marea problema? Se tem ca nepotul va fi inchis la culoare? Tu ar trebui sa le explici cum esti si cat de mult o iubesti pe fata! Explicale chiar daca ei nu vor sa asculte!

| FluturasulVesel a răspuns:

Ai 16 ani? Fata ma rog cat are? 14?

| Alexmorning11 explică:

Țin sa mențin ca eu am 16 ani jumate și chiar nu știu Cum sa fac.

| Alexmorning11 explică:

Și ea tot 16 are