| Iasmina08 a întrebat:

Am instalat windows 7 starter, iar atunci cand nu sunt la calc se inchide monitorul iar cand pun mana pe mouse atunci se deschide, nu stiu cum sa dezactivez sa nu se mai inchida daca nu sunt la pc...cateva sfaturi pls. Pupici:*:*:*

2 răspunsuri:
| ionuutzuu a răspuns:

Monitorul se inchide la fiecare 20 min. Pt. dezactivare: Computer>Open Control Panel>System and Security>Power Options>Change Plan Settings.

| Vooortex a răspuns:

Intra in start ( e in stanga jos a monitorului) apoi control panel - hardware and sound - si la power options dai la ''change when computer sleeps'' iar la turn off display selecteaza never.

Funda? Daca vrei sa te mai ajut