| Iasmina08 a întrebat:

Am instalat windows 7 starter, iar atunci cand nu sunt la calc se inchide monitorul iar cand pun mana pe mouse atunci se deschide, nu stiu cum sa dezactivez sa nu se mai inchida daca nu sunt la pc...cateva sfaturi pls. Pupici:*:*:*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra la Control Panel > Hardware and Sound > Power Option si in stanga, jos, scrie asa " Choose when to turn off the display" si acolo o sa vezi ce-i de facut. Alegi la alea din mijloc. Timpul cat vrei tu.

| RazvanBaranguta a răspuns:

Acesta se numeste "screen saver"
Nu il poti dezactiva.
Dar,are o durata de timp.
Dai clic dreapta la mouse,dai properties,si, iti arata sus, screen saver.
Dai click pe el.
Si iti arata acolo o durata de timp. Punel daca vrei la maxim de timp.Clic apply si gata, Fundita?