| Andrei_Marincuta_1995 a întrebat:

Salut, recent am instalat windows xp si a inceput pc-ul sa se restarteze singur, am instalat windows 7 si aceeasi problema se inchide se deschide uneori in intervale de cateva secunde, si atunci cand intru in windows, mi se inchide ca si cum as fi dat inchidere si dintr-o data vad cum se inchide, ce as putea face? sad

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Pune pasta termica la processor si curata pc-ul de praf.

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Iti da cumva o imagine albastra cu un scris alb inaintea inchiderii(blue screen)?

| Andrei_Marincuta_1995 explică (pentru MskDesign):

Da si la aprindere inainte sa intre in windows

| MskDesign a răspuns (pentru Andrei_Marincuta_1995):

Pune pasta termica la processor si curata pc-ul de praf.

| danutzu96 a răspuns:

Poate fi ceva hardware... Cum a zis si colegu daca apare si un ecran albastru (poate sa fie o fractiune de secunda ) atunci du-l la un specialist. Problemele pot fi multe de la baduri pe hdd, umflati condensatori de pe placa de baza sau chiar procesorul intra in protectie termica.

| maryans1010 a răspuns:

Verifica temperatura procesorului, asta poate fi una din cauze.