| anonim_4396 a întrebat:

Am intretinut relatii sexuale cu o fata si am purtat prezervativ. Fiind o persoana mai sceptica il mai verific daca nu a alunecat sau daca nu se rupe..la un momentdat am observat ca din vaginul ei curge un lichid asemanator cu sperma dar eu inca nu ejaculasem, nu mi s-a rupt si nici nu a alunecat. Ati putea sa imi dati un raspuns in legatura cu ce ar fi acel lichid si daca ar trebui sa ma ingrijorez? Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul intretinerii actului sexual excitatia si placerea oferita de sex activeaza pe cale psihica si mentala functionarea unor glande specifice aflate in peretele vaginal, al caror rol este cel de a produce asa numita secretie vaginala al carui rol este cel de a mentine umezeala vaginului si facilitarea/usurarea penetrarii vaginului de catre penis. Aspectul secretiei vaginale este asemanatoare cu cea a spermei, ceea ce in multe cazuri poate provoca confuzie si uneori ingrijorare complet inutila, nefondata. Se apreciaza ca de fapt lipsa acelei secretii se poate considera nefireasca, asa ca aparitia/formarea este cat se poate de fireasca si normala. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Unele tipe, daca le place tare de mascul si de ceea ce le face, se pot lubrifia foarte tare, si atunci, excesul mai si da pe dinafara. Stai linistit si bucura-te ca se uda, altele, destul de multe au mari probleme cu lipsa acesteia, si trebuie sa foloseasca lubrifanti din comert.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fata a avut orgasm.

| Emilian65 a răspuns:

Acel lichid de care vorbesti, reprezinta secretiile vaginale care apar la o fata in timpul unui act sexual.

| Oana92 a răspuns:

Acel lichid apare ca urmare a excitarii si are rolul de a lubrifia vaginul femeii. Ar fi cazul sa iti pui la punct teoria pana cand treci din nou la practica...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand hai ho...ok? Sunt cu tipa asta de 4 ani si a fost prima oara cand am observat chestia aia...Nu am facut sex de foarte multe ori.(rare ocazii)
Daca treceam direct in pat o faceam din prima saptamana de cand am cunoscut-o
Si in al doilea rand nu mai generaliza cand spui "ca cainii turbat"...nu toata lumea face asta.